Jarosław Kaczyński jest znany niemal wszystkim ze swojego zaangażowania w działalność polityczną. To były premier, obecnie prezes jednego z największych ugrupowań politycznych w kraju.

Okazuje się, że Kaczyński w ostatnim okresie okołowyborczym nie miał czasu, by odpocząć i zadbać o swoje nadwątlone zdrowie. Praca do tego stopnia pochłonęła polityka, że dopiero teraz może sobie na to pozwolić. To już najwyższa pora.

Jarosław Kaczyński trafił do szpitala, jednak wicerzecznik partii nie podał żadnych informacji o stanie zdrowia prezesa. Już od jakiegoś czasu mówiło się, że Kaczyński podupada na zdrowiu. Do szpitala został zawieziony przez swoich ochroniarzy w partyjnej limuzynie.

Rzecznik partii, Radosław Fogiel, ujawnił jakiś czas temu, że prezes od półtora roku czeka na wykonanie operacji kolana w ramach NFZ. Już w najbliższy poniedziałek miał zostać przeprowadzony zabieg, podczas którego zostanie mu wszczepiona endoproteza stanu kolanowego.

„Nie informujemy o stanie zdrowia prezesa. Takie mamy ustalenie” – powiedział Radosław Fogiel.

Pierwotnie operacja miała się odbyć w styczniu 2019 roku, jednak Jarosław Kaczyński zmienił jej termin.

„Z nogą Jarosława Kaczyńskiego jest już lepiej, rehabilitacja przynosi efekty i może już w miarę normalnie funkcjonować przez kilka godzin: siedzieć na spotkaniach i chodzić niewielkie dystanse. Ale operacja i tak jest planowana. I raczej nie da się jej uniknąć. Stan na kilka tygodni temu był taki, że dojdzie do niej po Nowym Roku” – mówił wtedy jeden z jego partyjnych kolegów.

Problemy Jarosława Kaczyńskiego z kolanem zaczęły się pod koniec 2018 roku. Najpierw był to zwykły ból kolana, który przerodził się w infekcję bakteryjną. Doszło do tego, że jakiś czas temu Kaczyński musiał chodzić o kulach.

Odzyskanie sprawności nie będzie tak proste – prezesa czekają dwie operacje.

„Po najbliższych wyborach przejdę operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego w jednej nodze. Później mniej więcej rok przerwy i kolejna operacja, tym razem druga noga, która jest na szczęście w znacznie lepszym stanie. W szpitalu poleżę z 7-10 dni i później czekają mnie dwie kule, co jest dość męczące, już to przechodziłem” – tak mówił Kaczyński o swoim stanie zdrowia jeszcze przed wyborami.

Podkreślił, że przez pierwsze dni po operacji normalne funkcjonowanie jest niemożliwe, jednak po jakimś czasie będzie poruszać się o jednej kuli. 

Ze względu na poważne problemy Kaczyńskiego z nogą zdecydowano się przyspieszyć termin zabiegu, który, jak podają media, został już przeprowadzony.

Przypomnij sobie o… DNI WOLNE OD PRACY W 2020 ROKU. NA ILE WOLNEGO MOŻEMY LICZYĆ

Jak informował portal Życie: W 2020 ROKU PODWYŻKI DOTKNĄ WSZYSTKICH RODZICÓW. MIESIĘCZNE WYDATKI BĘDĄ ZDECYDOWANIE WIĘKSZE NIŻ OBECNIE

Portal Życie pisał również o… POPULARNE MARKETY OSZUKUJĄ KLIENTÓW? ZDJĘCIA PAWŁA KUKIZA WYJAŚNIAJĄ WSZYSTKO