W 2018 roku poznaliśmy wysokość emerytury Jarosława Kaczyńskiego, kiedy złożył zeznanie majątkowe za rok 2017. Wynikało z niego, że prezes PiS dostawał miesięcznie 6444 zł. Z kolejnego oświadczenia za 2018 rok wynikało z kolei, że jego świadczenie wzrosło o 180 zł i miesięcznie otrzymywał 6624 zł.

W związku z tym nieoczekiwanie okazało się, że w 2019 roku Kaczyński otrzymuje niższą emeryturę niż rok wcześniej. Dowiedzieliśmy tego z kolejnego oświadczenia majątkowego, które musiał złożyć na zakończenie kadencji Sejmu.

Zadeklarował w nim, że otrzymuje emeryturę w wysokości 6454 zł. Jest to zatem świadczenie niższe o 170 zł niż rok wcześniej. Dziennikarze „Super Expressu” chcieli poznać przyczynę obniżki emerytury Jarosława Kaczyńskiego. Zapytali o to Centrum Informacyjne Sejmu, a także centralę PiS, jednak nie doczekali się jeszcze odpowiedzi.

Nawet pomimo obniżki świadczenia, nadal większość Polaków zapewne zazdrości emerytury prezesowi PiS-u. W porównaniu z przeciętnym polskim emerytem, Jarosław Kaczyński co miesiąc otrzymuje ogromny przelew z ZUS-u.

Z jego ostatniego oświadczenia majątkowego wynika też, że w ciągu 8 miesięcy pracy zarobił 63,2 tys. z tytułu uposażenia pracując jako poseł. 20 tys. zarobił dzięki parlamentarnej diecie. Prezes PiS jest też właścicielem 1/3 domu na Żoliborzu, którego powierzchnia wynosi 150 metrów kwadratowych. Nieruchomość jest wyceniona na 1,5 miliona złotych.

Szef Prawa i Sprawiedliwości spłaca nadal niemały kredyt zaciągnięty w SKOK Kasa Stefczyka. Kaczyński musi jeszcze zwrócić 112 tysięcy. W stosunku do ostatniego oświadczenia nie spłacił dużo długu, bo tylko 6 tysięcy. Zaciągnięty kredyt prezes PiS wykorzystał na leczenie chorej matki oraz jej upamiętnienie po śmierci.

Przypomnij sobie o… MAMY ZEZNANIE MAJĄTKOWE JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. MOŻNA SIĘ ZDZIWIĆ!

Jak informował portal Życie: WIELKI POŻAR POSIADŁOŚCI NALEŻĄCEJ DO ELŻBIETY II. LECHA WAŁĘSA PRÓBOWAŁ TEMU ZAPOBIEC

Portal Życie pisał również o… SŁAWNI MILIONERZY RADZĄ JAK STAĆ SIĘ BOGATYM . WYSTARCZY WPROWADZIĆ DO SWOJEGO ŻYCIA 8 POZYTYWNYCH NAWYKÓW