Lanberry, czyli Małgorzata Uściłowska, stoi za ogromnym sukcesem polskich piosenkarek Roksany Węgiel i Wiktorii Gabor. To właśnie ona napisała utwory, dzięki którym dziewczyny zwyciężyły konkurs Eurowizja Junior.

Małgorzata Uściłowska jest współautorką piosenek „Anyone I want to be” oraz „Superhero”, które stworzyła wraz z Patrykiem Komórem. Utwory te przyniosły Polsce dwa zwycięstwa w Eurowizji Junior. Przypomnijmy, że Polska jest pierwszym krajem w historii, któremu udało się wygrać ten konkurs dwa razy z rzędu.

Ale Małgorzata Uściłowska nie tylko pisze teksty piosenek. Jest również kompozytorką i wokalistką, znaną szerzej jako Lanberry. Zasłynęła takimi hitami, jak „Podpalimy świat”, „Nie ma mnie” oraz „Ostatni most”. Warto również podkreślić, że jej płyta „Mixtura” otrzymała nominację do Fryderyka.

Dwukrotny eurowizyjny sukces utalentowanej tekściarki sprawił, że stała się ona mocnym kandydatem do nadchodzącej Eurowizji. Tymczasem Lanberry już raz odpadła z konkursu. Brała udział w eliminacjach do Eurowizji w 2017 roku.

Wystąpiła wówczas z piosenką „Only human”. Ostatecznie zajęła odległe, bo 7. miejsce w krajowych eliminacjach. Przegrała z Kasią Moś, która wykonała utwór „Flashlight”.

Teraz Małgorzata Uściłowska zastanawia się nad ponownym spróbowaniem swoich sił w konkursie. Zachęciły ją do tego sukcesy Roksany Węgiel i Wiktorii Gabor. Wokalistka podkreśla:

Jeśli chodzi o reprezentowanie Polski na Eurowizji, to na pewno mogę powiedzieć jedno: nie mówię „nie”. Nie wiem jednak, czy w tym roku, ale myślę o tym.

Lanberry tłumaczy, że raczej nie pojawi się w tegorocznych krajowych eliminacjach. Być może jednak wystartuje w konkursie w przyszłości:

Korci mnie w stronę tego, by może by spróbować jeszcze raz. Nie wiem, czy teraz do Rotterdamu, ale ogólnie zawsze powtarzam: nigdy nie mów nigdy! Może kiedyś jeszcze spróbuję swoich sił.

Portal "Życie" informuje również... THE VOICE OF POLAND: JAKA JEST PRYWATNIE ZWYCIĘŻCZYNI OSTATNIEJ EDYCJI SHOW

Na portalu "Życie" dowiesz się... CZY VIKI GABOR W OGÓLE CHODZI DO SZKOŁY. "NIE BĘDZIE CZERWONEGO PASKA W TYM ROKU"

Warto sobie przypomnieć... TO NIE SĄ DOBRE WIADOMOŚCI DLA ROKSANY WĘGIEL. JEJ KARIERA MOŻE SIĘ NIEDŁUGO SKOŃCZYĆ