Znany sportowiec Przemysław Saleta wzruszył całą Polskę, gdy kilka lat temu oddał nerkę swojej nastoletniej córce. Komplikacje po operacji sprawiły, że mężczyzna zapadł wtedy w śpiączkę.

Nicole Saleta od 13. roku życia zmaga się z ciężką niewydolnością nerek. Dziewczyna potrzebowała przeszczepu, by żyć. W wywiadzie, którego wraz z mamą udzieliła magazynowi „Viva” wynika, że to właśnie Ewa Pacuła miała być dawcą organu dla córki:

Czternaście lat temu to ja miałam być pierwszym dawcą nerki dla córki. Ale trzy dni przed planowaną operacją u Niki pojawiła się zaćma i przeszczep się nie odbył.

Po półtora roku badań, szukania przyczyn, kiedy okazało się, że można działać, tata Nicole, Przemek, zdecydował, że to on będzie dawcą, a moja nerka zostanie na później, bo jestem młodsza. Niestety, nerka od taty wytrzymała tylko pięć lat.

Po operacji Przemysław Saleta zapadł w śpiączkę, jednak udało mu się powrócić do zdrowia. Wspólna rekonwalescencja sprawiła, że relacje między ojcem a córką zacieśniły się.

Po pięciu latach przeszczepiona nerka odmówiła jednak posłuszeństwa, a Nicole Saleta potrzebowała kolejnej ratującej życie operacji. W tej chwili dziewczyna oczekuje już na trzeci przeszczep.

W najnowszym wywiadzie dla „Vivy” Nicole Saleta podkreśla silną więź, która łączy ją z mamą. Dziewczyna wyznaje również, że nie ma dobrego kontaktu z ojcem. Przemysław Saleta nie ma bowiem czasu na rozmowy z córką:

Rzadko się widywaliśmy, gdy tato mieszkał w Tajlandii. Czasem dzwonię do niego, proponuję spotkania, ale on jest zabieganym człowiekiem.

Ewa Pacuła podkreśla, że jej córka próbowała nawiązać bliższy kontakt ze swoim ojcem, jednak jej wysiłki okazały się bezskuteczne:

To nie jest wybór Nicole. Na szczęście mamy siebie.

Warto sobie przypomnieć... TINA TURNER SKOŃCZYŁA 80 LAT. GWIAZDA W MUZYCE OSIĄGNĘŁA WSZYSTKO, ALE JEJ ŻYCIE PRYWATNE BYŁO PASMEM NIESZCZĘŚĆ

Portal "Życie" informuje również... KSIĘŻNA KATE REZYGNUJE Z PEŁNIENIA OFICJALNYCH OBOWIĄZKÓW. CO SIĘ DZIEJE W RODZINIE KRÓLEWSKIEJ

Na portalu "Życie" dowiesz się także... MAŁŻEŃSTWO 21-LETNIEJ CELEBRYTKI I 74-LATKA TO JUŻ PRZESZŁOŚĆ. KOBIETA MA NOWEGO PARTNERA, ALE WIEK MĘŻCZYZNY NADAL POZOSTAŁ TEN SAM