Aktualna edycja “The Voice od Poland” z pewnością zostanie zapamiętana. 10. jubileuszowa odsłona show cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze względu na wysoki poziom wokalny uczestników, ale też potyczki słowne prowadzących i jurorów.

W ostatnim odcinku mogliśmy zobaczyć wymianę zdań pomiędzy Michałem Szpakiem a Tomaszem Kammelem. Powodem miał być wulgaryzm użyty przez wokalistę na wizji.

Michał Szpak zachwycił się występem Sonii Michalczuk

Występ Sonii Michalczuk z drużyny Margaret wzbudził ogromne emocje w Michale Szpaku. Początkująca wokalistka zaśpiewała wielki przebój Kayah z 2003 roku “Testrosteron”. Mimo kilku, niewielkich niedociągnięć jurorzy zwrócili uwagę na niezwykle emocjonalne wykonanie, które oddało hołd wszystkim kobietom.

Michał Szpak w swojej wypowiedzi odniósł się do refrenu piosenki śpiewając: “oskarżam Cię o zaje***stą interpretację”. Mimo pozytywnego odbioru zarówno Sonii Michalczuk, jak i publiczności, Tomasz Kammel postanowił upomnieć młodego wokalistę. Powiedział, że program jest emitowany na żywo, dlatego należy szczególnie uważać na to, co się mówi.

Czy używanie tego słowa publicznie jest dopuszczalne?

Słowo "zaje***" od zawsze budziło ogromne kontrowersje. Pewien czas temu w rozmowie z "Newsweekiem" wypowiedział się na ten temat słynny prof. Jan Miodek.

"Ono mnie wyjątkowo razi, jest wyjątkowo wstrętne i obrzydliwe fonetycznie. Przed paroma laty jedna z gazet napisała, że profesor Miodek w "Ojczyźnie polszczyźnie" stwierdził, że słowo "za*******e" było na początku wulgarne, ale od częstego używania uległo neutralizacji i można z nim dzisiaj iść na salony. (...) Myślałem, że dostanę ataku apopleksji. Ja tak nigdy w życiu nie powiedziałem!"

Czy rzeczywiście Michał Szpak zaliczył wpadkę?

Półfinaliści 10 edycji: The Voice od Poland

W ostatnim odcinku "The Voice of Poland" wyemitowanym 16 listopada 2019 roku wybrano półfinalistów programu. W drużynie Margaret występowała Stanisław Ślęzak, Sonia Michalczuk i Tadeusz Seibert.

To właśnie on za sprawą świetnego wykonania piosenki zmarłego Zbigniewa Wodeckiego "Lubię wracać tam, gdzie byłem" został wybrany decyzją widzów do półfinału. Po pojedynku Margaret zadecydowała wybrać Stanisława. Sonia Michalczuk mimo pozytywnego odbioru pożegnała się z programem.

Z drużyny Kamila Bednarka każdy z uczestników miał swojego zwolennika. Ostatecznie jednak widzowie wybrali Kasjana Cieślę, który wykonał piosenkę "Nie mam dla ciebie miłości" Skubasa. W pojedynku wygrał Damian Kulej. Tym samym z programem pożegnała się Julia Olędzka.

W drużynie Tomsona i Barona najlepiej ocenionym przez widzów występem okazała się interpretacja piosenki Katy Perry "Unconditionally" wykonana przez Alicję Szemplińską. W pojedynku jurorom bardziej spodobała się prezentacja Bartosza Deryło, jednak Patrykowi Żywczyk zaproponowali pomoc i zaprosili do studia.

Z drużyny Michała Szpaka widzom najbardziej spodobał się występ Jakuba Dąbrowskiego, który wykonał utwór Justyny Steczkowskiej "Wracam do domu". W bitwie zwyciężyła z kolei Daria Reczek, co oznacza, że z programu odpadł Piotr Szewczyk.

Zobacz także: SZEREG CELEBRYTÓW W ĆWIERĆFINAŁOWYM ODCINKU "THE VOICE OD POLAND". KTO WYPADŁ NAJLEPIEJ

Może zainteresuje Cię to: BASIA KURDEJ-SZATAN ZNÓW W STUDIU "THE VOICE OF POLAND". JAK DO TEGO DOSZŁO

Ostatnio na portalu "Życie" pisaliśmy o: CHOROBA PRZYSZŁA TAK NAGLE! MICHAŁ BAJOR, LEGENDA POLSKIEJ MUZYKI, POTWIERDZA DONIESIENIA