Michał Bajor to aktor i piosenkarz, który pochodzi z Opola. Bardzo często przyjeżdża do miasta, by odwiedzić swoją mamę, panią Marię. 83-letnia mama artysty nie jest w dobrym stanie.

„Ma początki postępującej demencji” – mówił zasmucony Michał Bajor podczas wywiadu dla tygodnika „Świat i Ludzie”.

Michał Bajor, gdy zauważył, że jego mama zaczyna zapominać wielu rzeczy, był niemal załamany. Bardzo długo rozważał, co zrobić, by móc jej pomóc.

Ryszard Bajor, tata artysty, nie żyje od dwóch lat. Michał oraz jego brat, Piotr Bajor (59 lat), mieszkają w Warszawie. Przez jakiś czas zastanawiali się, czy powinni przywieźć do stolicy także mamę, by móc się nią zaopiekować.

Doszli jednak do wniosku, że najlepiej jej będzie w rodzinnym, małym mieście, które zna, ponieważ dobrze się w nim czuje i jest zadowolona.

„Humor jej dopisuje. Śpiewa, robi na drutach, ogląda telewizję” – mówił Michał Bajor.

Jednak codziennie zastanawia się nad tym, co będzie dalej. Demencja, choć nie w ekspresowym tempie, ale jednak pogłębia się.

Bajor chce móc w jak największym stopniu pomagać swojej mamie, dlatego mocno dopasowuje pracę tak, by mieć czas na wizyty w rodzinnym Opolu. Choć jego płyta „Kolor Cafe” okazała się strzałem w dziesiątkę i otrzymał wiele propozycji koncertów, musi pamiętać, by znaleźć czas dla swojej rodziny.

Piotr oraz Michał odwiedzają panią Marię na zmianę. Są w codziennym kontakcie telefonicznym, a seniorka może liczyć na całodobową opiekę, dzięki czemu zawsze ktoś jest przy niej, może jej towarzyszyć i pomagać.

Pani Maria uwielbia innych ludzi. Jak podaje Pomponik, od zawsze uwielbiała robić pierogi, na które zapraszała wszystkich znajomych.

Podczas trwania festiwali w Opolu różni artyści przychodzili z odwiedzinami do domu rodzinnego Michała Bajora. Seniorka rodu wciąż może liczyć na odwiedziny licznych przyjaciół.

„Oby jak najdłużej mama poznawała mnie i brata” – mówi smutno Michał Bajor.

Życzymy całej rodzinie, a w szczególności pani Marii, dużo zdrowia.

Przypomnij sobie o… KOT, KTÓRY OPANOWAŁ LUDZKIE UMIEJĘTNOŚCI! TRUDNO UWIERZYĆ, CO ROBI W SCHRONISKU

Jak informował portal Życie: EWELINA LISOWSKA ZASKOCZY WIDZÓW "TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO"! WOKALISTKA WCIELI SIĘ W NAJWIĘKSZĄ DIWĘ POLSKIEJ PIOSENKI

Portal Życie pisał również o… BARBARA KURDEJ-SZATAN ZASZALAŁA ZE STYLIZACJĄ! CZYŻBY ZAPOMNIAŁA O BIELIŹNIE