Nie od dziś wiadomo, że koty to bardzo sprytne zwierzęta. Ich właściciele często zaskoczeni są tym, jak te czworonogi radzą sobie w różnych sytuacjach.

Jakiś czas temu, na naszym portalu informowaliśmy o pewnym kocim bohaterze, którzy uratował małe dziecko przed upadkiem ze schodów. Zwierzak wykazał się niezwykłą przebiegłością i zdolnością przewidywania kryzysowych sytuacji.

Dzięki jego interwencji, dziecku nie stała się krzywda, a świat utwierdził się w przekonaniu, że koty posiadają wysoki iloraz inteligencji.

Ostatnio, w sieci pojawiła się informacja o kolejnym kocim spryciarzu. Tym razem, chodzi o Quilty, zwanego także Houdinim czy "skurczybykiem". Ten kot mieszka w schronisku dla zwierząt w Teksasie i już dał się we znaki opiekunom bezdomnych zwierzaków.

Mruczek nienawidzi bowiem samotności. Przede wszystkim agresję wywołuje u niego zamknięcie w pomieszczeniu. Z tym ograniczeniem zaczął sobie jednak radzić w dość zaskakujący sposób.

Kot Quilty nauczył się otwierać drzwi, co sprawia pracownikom organizacji Friends for Life w Houston (USA) wiele kłopotów. Jeden z przedstawicieli schroniska w rozmowie z CNN opowiedział o niesfornym zachowaniu podopiecznego.

"Przyszliśmy rano i musieliśmy wyłapać wszystkie 15 kotów, które świetnie się bawiły w nocy."

Okazało się, że kot skacząc trzykrotnie na klamkę otworzył drzwi i wypuścił z pomieszczenia swoich kolegów. Pracownicy są zdania, że Quilty nauczył się tego podpatrując zachowania psów.

Ten koci występek stał się już hitem internetu, a nagrania z hasztagami #FreeQuilty i #QuiltyNotGuilty cieszą się ogromną popularnością.

Co ciekawe, popularność w sieci pomogła mu znaleźć dom. W tej chwili Quality czeka na nową rodzinę.

Przypominamy...ZAMIAST LEKÓW, PACJENT DOSTANIE... KOTA! NOWATORSKA METODA LECZENIA

Pisaliśmy też o: KOBIETA UJRZAŁA W WODZIE... RYBĘ Z LUDZKĄ TWARZĄ! TO WIDEO PRZYPRAWIA O DRESZCZE

Portal "Życie" informował...PRAWDA O JOLANCIE KWAŚNIEWSKIEJ WYCHODZI PO LATACH! "WYGLĄDASZ JAK CHORE WIEJSKIE DZIECKO"