To był zwykły dzień dla mieszkanki miejscowości Kunming w Chinach. Kobieta wyszła na spacer brzegiem jeziora. Nie spodziewała się, że odkryje coś, co zmrozi jej krew w żyłach!

Spacerująca kobieta dostrzegła bowiem w wodzie rybę, której pysk do złudzenia przypominał ludzką twarz. Zamarła ze strachu. I trudno jej się dziwić!

Miała ludzką twarz i płynęła do mnie

- opowiada przerażona Chinka.

Mimo strachu, kobieta postanowiła uwiecznić niepokojące znalezisko. Sfilmowała dziwną rybę, a nagranie wrzuciła do sieci. Szybko stało się hitem!

Okazało się, że dziwna ryba to zwyczajny karp koi. Wrażenie, że zwierzę ma ludzką twarz, wzięło się z jego unikatowego umaszczenia. Na górnej części grzbietu ryba posiada bowiem dwie czarne kropki, które przypominają oczy. Pionowe paski sprawiają wrażenie, że karp posiada nos, natomiast pozioma linia imituje usta.

To właśnie te nietypowe ubarwienie sprawiło, że pysk karpia do złudzenia przypominał rysy twarzy człowieka. Choć zdecydowanie rozczaruje to fanów teorii spiskowych, przedziwne spotkanie nie okazało się niczym nadzwyczajnym.

Ludzka twarz na głowie ryby to niespodzianka genetyki. Nietypowe umaszczenie karpia może być spowodowane na przykład przez zanieczyszczone środowisko.

Warto wspomnieć, że tego typu ryby z ludzkimi twarzami były już widywane w przeszłości. Podobne spotkania miały miejsce m.in. w Wielkiej Brytanii i na Tajwanie.

Według informacji otrzymanych przez The Sun, podobną rybę udało się złapać wędkarzowi w 2016 roku. To wydarzenie również miało miejsce w Chinach, w miejscowości Wugang. Karpia o unikatowym umaszczeniu schwytał młody student Qiu Xiaohua.

Mężczyzna nie zdecydował się wówczas na zjedzenie tej niezwykłej ryby. Zatrzymał ją w domu żywą. The Sun podaje, że kolekcjonerzy nietypowych okazów chcieli za nią zapłacić aż 40 tys. dolarów. Nie wiadomo jednak, czy wędkarz przyjął ich propozycję.

O tym warto wiedzieć... NAUKOWCY ODKRYLI NOWĄ CHOROBĘ! MILIONY OSÓB POWINNY SIĘ PRZEBADAĆ

Portal "Życie" informuje... CHOĆ ZAZWYCZAJ ROZŚMIESZAŁA INNYCH, TEN WYSTĘP BYŁ INNY. TO, CO POWIEDZIAŁA, MOCNO ZANIEPOKOIŁO WIDZÓW

Portal "Życie" pisze również o... CZY CZEKA NAS KONIEC ŚWIATA? NAUKOWCY SĄ CO DO TEGO CORAZ BARDZIEJ PRZEKONANI