Każdego roku pojawiają się informacje dotyczące tego, że czeka nas koniec świata. Wielu z nas ma wrażenie, że tylu ilu jest naukowców, tyle jest teorii na zbliżającą się zagładę dla ludzkości. Obecnie jednak zagrożenie dla naszego świata staje się coraz bardziej realne.

Co więcej, aż 11 tysięcy naukowców potwierdza informacje, na temat tego, że koniec świata może nadejść zdecydowanie szybciej niż przewidywano. Wszystko za sprawą destrukcyjnej siły ludzkiej działalności, która niszczy naszą planetę.

"Światowe ostrzeżenie naukowców o sytuacji wyjątkowej" to pierwszy raport zwracający uwagę na trudną sytuację naszego klimatu. Naukowcy zwrócili uwagę na to, iż mimo ostrzeżeń, nadal nie ograniczono działań przyczyniających się do globalnego ocieplenia.

Raport zawiera zestawienie wpływu działalności człowieka na naturę. Uwzględnia emisję gazów cieplarnianych oraz coraz gwałtowniej spadający wskaźnik zalesienia naszej planety. Eksperci wskazują w nim także na przyczynę wzrostu temperatury Ziemi oraz poziomu wód.

Naukowcy zaznaczają, że, jeśli nie zaczniemy działać, konsekwencje mogą się okazać dla nas tragiczne. Wzrost temperatury Ziemi wpłynie na wiele czynników naszego życia. Mianowicie, chociażby na anomalie pogodowe.

W naszym regionie coraz częściej zaczną występować np. upały, które negatywnie wpływają na zdrowie, szczególnie dzieci i osób starszych. Ocieplenie klimatu wpłynie także na uprawę żywności, a co za tym idzie, na wzrost cen produktów oraz mniejszą ich dostępność.

Susze stanowczo zaczną utrudniać rolnikom pracę, a braki w dostępie do wody pitnej staną się codziennością. Naukowcy podkreślają, że to jednak nie wszystkie problemy, jakie na nas czekają w niedalekiej przyszłości.

Najcieplejsze regiony świata mogą przestać być miejscami zdatnymi do życia. Miliony imigrantów mogą zatem zalać Europę oraz Amerykę. Z kolei, takie migracje mogą przyczyniać się do konfliktów, nierzadko nawet tych zbrojnych.

Co więc należy zrobić, bu uchronić naszą planetę przed końcem świata?

Naukowcy zaznaczają, że jedynym wyjściem jest walka o poprawę klimatu i zaprzestanie działań podnoszących temperaturę naszej planety. Ponadto, wskazują na konkretne działania mogące zmniejszyć skutki gwałtownych przemian klimatycznych.

Eksperci radzą przemianę energetyki na pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych. Nawołują do zaprzestania wycinki lasów oraz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń konsumpcyjnych.

Dodatkowo, zalecają ograniczenie spożywania mięsa i koncentrację na produktach pochodzenia roślinnego. Dla nich kluczową kwestią jest także rozsądne decydowanie o wzroście populacji oraz skupienie się na codziennych czynnościach zmierzających do walki o naszą naturę.

Przypominamy: CZY ZA ZANIECZYSZCZANIE POWIETRZA CZEKAJĄ NAS KARY? PREZYDENT ANDRZEJ DUDA PODJĄŁ DECYZJĘ

Portal "Życie" pisał: WYPALANIE GAŁĘZI I LIŚCI NIESIE POWAŻNE KONSEKWENCJE. NIEKTÓRZY MOGĄ ZOSTAĆ NAWET UKARANI

Informowaliśmy także o: TAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA POLSKA ZA KILKANAŚCIE LAT? NAUKOWCY UDOSTĘPNILI NOWĄ MAPĘ