Sława Przybylska to wokalistka, która śpiewa przed większą publicznością już od końca lat 50. XX wieku. Obecnie ma 87 lat.

Jej najbardziej znane utwory to „Pamiętasz była jesień” do filmu „Pożegnania” Wojciecha Hasa, a także „Nie kochać w taką noc to grzech” oraz „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”.

Mimo upływu wielu lat piosenkarka wciąż pojawia się na scenie – w październiku 2019 roku wystąpiła w Białymstoku, swój występ miała także na gali finałowej Grechuta Festival Kraków 2019.

Jak podaje Interia, Sława Przybylska obecnie musi zająć się życiem prywatnym. Jej mąż, 80-letni Jan Krzyżanowski, w 2018 roku dostał rozległego udaru. W dalszym ciągu jest częściowo sparaliżowany.

„Mąż zrobił mi taką niespodziankę, że jest chory od roku... To przykra niespodzianka. Jestem przygotowana na to, że jestem pielęgniarką, kucharką i sprzątaczką. Ale nie sprawia mi to specjalnie trudności. Mam taką pozytywną radę dla kobiet, które są w podobnej sytuacji, aby ten przymusowy obowiązek stał się radosną koniecznością. Gdy kobiety zajmują się gotowaniem, sprzątaniem, niech będzie to radosna konieczność. Przynajmniej jest się kim zajmować” – powiedziała w rozmowie z „Super Expressem”.

Sława Przybylska oraz Jan Krzyżanowski są parą od 56 lat – poznali się na jej koncercie w 1963 roku.

Przybylska, obecnie nieco zapomniana, kiedyś była wielką gwiazdą – pracowała z teatrami, grając w spektaklach, nagrywała piosenki i koncertowała.

W 2001 roku wydano jej biografię „Oblicza Sławy”, którą napisali Jan Krzyżanowski i Róża Jaśkowska.

W 2007 roku Sława Przybylska z okazji 50-lecia swojej twórczości ponownie zaczęła udzielać się w świecie muzyki.

Wokalistka mieszka w Otwocku z Janem Krzyżanowskim. Otrzymała odznaczenie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski od byłego Prezydenta RP, Aleksandra Kwaśniewskiego.

Przypomnij sobie o… ŻONA POLSKIEGO PIŁKARZA ZOSTAŁA OKRADZIONA! WSZYSTKO PRZEZ SŁABY WYSTĘP MĘŻA

Jak informował portal Życie: KATARZYNA GLINKA UKRYWA CIĄŻĘ! TO DZIECKO JEJ NOWEGO PARTNERA

Portal Życie pisał również o… EDYTA GÓRNIAK ZOSTAŁA OKRADZIONA PRZEZ MĘŻA. OPOWIEDZIAŁA SZCZEGÓŁY PRZED KAMERAMI