Choć rodzice widzieli ją w roli sportowca, Grace Kelly od zawsze marzyła by zostać aktorką. To właśnie dlatego przeniosła się z Filadelfii do Nowego Jorku, gdzie uczyła się w szkole aktorskiej i opracowała jako fotomodelka.

Rola z przypadku

Kelly nie miała wielkiego talentu. Nikt nie spodziewał się, że młoda Grace kiedykolwiek zagra w filmie. Kiedy wybrała się na casting do filmu ,,Taxi” jej kandydatura została odrzucona.

Dziwnym trafem, nagranie z castingu trafiło w ręce reżysera Johna Forda, który widział Grace w roli kochliwej zony antropologa w filmie ,,Mogambo”.

Dzięki tej roli Kelly podpisała sześcioletni kontrakt z wytwórnią MGM, a film, ku zaskoczeniu wszystkich, przyniósł jej sławę. Aktorka otrzymała nawet Złotego Globa.

Muza Hitchcocka

Grace Kelly zrobiła nawet wrażenie na samym Alfredzie Hitchcock’u. Gwiazda szybko stała się muza reżysera. Zagrała w takich produkcjach jak: "M jak morderstwo", "Złodziej w hotelu" i "Okno na podwórze”.

Amatorka romansów

Grace uwielbiała romanse. Podobno, na planie "W samo południe" aktorka romansowała z reżyserem Fredem Zinnemannem, a także z kolegą z planu Garym Cooperem. Grace robiła na mężczyznach oszałamiające wrażenie. Mówiło się, że Ray Milland chciał z jej powodu przerwać swoje 20 letnie małżeństwo, a jej osoba wzbudziła nawet zainteresowanie prezydenta USA Johna Kennediego.

Księżna Monako

Kiedy była na Lazurowym Wybrzeżu poznała księcia Monako Rainiera III. Para długo wymieniała ze sobą listy. W święta Bożego Narodzenia, książę przyleciał do Stanów, by poprosić Grace o rękę. Ślub z księciem był dla niej pożegnaniem z Hollywood. Po ślubie księżna Grace urodziła trojkę dzieci i w pełni oddala się rodzinie i poddanym.

Grace była w małżeństwie nieszczęśliwa. Książe Rainer regularnie ja zdradzał. Jak się okazało, ślub ze znana aktorka miał sprawić rozgłos i stać się okazja do podreperowania budżetu Monako. Okazało się także, że książę miał podobno zapłacić nie małe pieniądze za to, by spotkać się z Marlin Monroe.

Grace zmarła mając 52 lata. Okoliczności jej śmierci nie są do końca wyjaśnione. Grace 13 września 1982 roku doznała udaru, który był skutkiem wypadku samochodowego. Przez dobę ratowano ją bez skutku. Jak wykazały późniejsze badania śledczych, Grace miała dostać ataku apopleksji, przez co straciła panowanie nad samochodem, który runął w przepaść.

Portal Życie pisał również o… MARZENA ROGALSKA I EWA DRZYZGA JUŻ SIĘ NIE PRZYJAŹNIĄ. KOLEJNE „ROZSTANIE” W SHOW-BIZNESIE

Przypomnij sobie o… KOLEJNA EKRANIZACJA KOMIKSU TRAFI NA EKRANY. "SWAMP THING" ZBIERA ZARÓWNO POZYTYWNE, JAK I NEGATYWNE RECENZJE