Depresja staje się chorobą, o której zaczynamy mówić coraz głośniej. Przez lata uważana była za wymysł, choć lekarze niejednokronie wpominali o jej tragicznych skutkach. Dziś coraz więcej osób pzestaje się jej  wstydzić  i uświadamia innych, że depresja to nie zmienność nastroju.

W wywiadzie dla Plejady tancerz Michał Malitowski odważył się opowiedzieć o swojej chorobie.

Chcę głośno mówić o depresji, żeby pomóc innym osobom, które mierzą się z tą chorobą. Często ludzie, którzy cierpią na depresję, są stygmatyzowani przez społeczeństwo, a przecież tak nie powinno być. To nie jest żaden powód ani do wstydu, ani do strachu. Uważam, że ciągle za mało się o tym mówi.

Tancerz nie wstydził się przyznać do tego, że miał myśli samobójcze.

Nie bałem się, byłem już pogodzony z tym, że ze sobą skończę. Te myśli towarzyszyły mi przez jakiś miesiąc. Mimo że zacząłem już leczenie, to one dalej wracały – już rzadziej, ale wracały.

Mimo lepszego samopoczucia, tancerz dalej wspomaga się farmakologicznie i jest w stałym kontakcie z lekarzem.

Czuję, że wygrałem walkę z depresją. Mam nadzieję, że ta choroba do mnie nie wróci. Choć cały czas się tego boję. Nie chciałbym przechodzić przez to raz jeszcze. Muszę więc uważać i trzymać się tego, co daje mi satysfakcję i radość, a nie tego, co mnie dołuje i smuci.

Dużą rolę w jego powrocie do zdrowia odegrała nowa partnerka tancerza.

Na szczęście, nie jestem w tym wszystkim sam. Bardzo pomaga mi moja nowa partnerka. Nie boję przyznać się przed nią do moich słabości i problemów. Nie muszę się uśmiechać, gdy mam zły nastrój. Ona mnie doskonale rozumie. Budujemy nasz związek na zupełnie innych fundamentach. Poza tym, ona też kiedyś mierzyła się z depresją, więc łączą nas wspólne doświadczenia.

Nową partnerka tancerza jest jego wieloletnia przyjaciółka Julia. Kobieta pochodzi z Australii.

Portal "Życie" informuje również o...NIEOCZEKIWANY ZWROT AKCJI W POPULARNYM SERIALU! CZY ONI SIĘ ROZSTANĄ?

Przypominamy o... MAGDALENA RÓŻCZKA SKRZĘTNIE UKRYWA CIĄŻOWY BRZUCH? TAK WYGLĄDAŁA NA OSTATNIM SPOTKANIU PRASOWYM

Na łamach portalu "Życie" możesz się dowiedzieć... ILE KOSZTOWAŁ PORÓD JOANNY KRUPY? TO CAŁKIEM SPORA SUMA!