Mole spożywcze to często spotykani nieproszeni goście. Można je znaleźć w niektórych kuchniach, ponieważ łatwo jest je przynieść nie tylko w produktach spożywczych, nawet wprost ze sklepu, ale i mogą dostać się do nas np. od sąsiadów.

Właśnie dlatego warto mieć w rękawie asa – skuteczny sposób na pozbycie się ich. Jak się okazuje, nie jest to wcale tak trudne, jak mogłoby się wydawać! Co zrobić, żeby raz na zawsze pożegnać się z molami?

Mole spożywcze. Źródło: Youtube Gazeta Krakowska
Mole spożywcze. Źródło: Youtube Gazeta Krakowska

Sprawdzone metody na mole

Portal Polki przypomina, że to wcale nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Żeby pozbyć się moli, wcale nie potrzebujemy wielu drogich, chemicznych środków – czasami wystarczy zajrzeć do szafek, bo możemy mieć wszystko, co potrzebne!

Jeśli tylko zauważymy mola, warto zadbać o dokładne posprzątanie w kuchni i wyrzucenie otwartej żywności oraz produktów, w których znajdziemy mole spożywcze albo ich larwy. Szczególnie dokładnie przejrzyjmy wszystkie sypkie produkty.

Dobrze jest też zastosować środek na mole – jak się okazuje, nie musi to być chemiczne rozwiązanie. Można wybrać naturalne sposoby. Przydadzą się suszone goździki – wystarczy rozłożyć kilka z nich na kawałku materiału, który później należy złożyć i związać. Tego typu zawiniątka powinny trafić na półki i do szuflad z sypkimi produktami spożywczymi – będą działać nawet przez 2 lata!

Mole spożywcze. Źródło: Youtube Gazeta Krakowska
Mole spożywcze. Źródło: Youtube Gazeta Krakowska

Innym sposobem jest skorzystanie z wszechstronnej mocy czosnku, którym należy natrzeć bawełniany materiał, później przez chwilę pozostawić na świeżym powietrzu, a następnie pochować do pojemników z suchym prowiantem. Skutecznie odstraszy to mole!

Poza tym nie zapominajmy, że wszelkie produkty powinniśmy trzymać w szczelnych pojemnikach i słoikach. To najlepsza ochrona przed molami.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KONTROWERSYJNY SZCZEGÓŁ W SERIALU „KLAN” PRZYKUŁ UWAGĘ WIDZÓW. CZY FAKTYCZNIE BYŁA TO POLITYCZNA ZAGRYWKA? PRODUCENCI SERIALU DEMENTUJĄ PLOTKI

O tym się mówi w Polsce: CZY JEST SZANSA NA NORMALNE ZORGANIZOWANIE TEGOROCZNYCH KOMUNII ORAZ WESEL? MINISTERSTWO ZDROWIA ROZWIEWA WĄTPLIWOŚCI W TEJ SPRAWIE

O tym się mówi na świecie: NASZA PLANETA KOLEJNY RAZ JEST POWAŻNIE ZAGROŻONA? MAMY POWODY DO NIEPOKOJU? TRZY ASTEROIDY MKNĄ W KIERUNKU ZIEMI. NAUKOWCY USPOKAJAJĄ

Z życia gwiazd: EWA KRAWCZYK WYJAWIŁA, JAK CZUJE SIĘ PO ODEJŚCIU UKOCHANEGO MĘŻA. WDOWA PO KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU PRZEŻYWA OBECNIE BARDZO TRUDNY CZAS