Wiele osób często rezygnuje z gotowania wystawnych obiadów tylko przez to, że mają świadomość, iż po wszystkim będzie czekać ich masa sprzątania. Jak się jednak okazuje, istnieją sposoby, aby kuchnia po gotowaniu posiłków lśniła czystością!

Czysta kuchnia po gotowaniu!

Serwis Styl przygotował ostatnio artykuł, w którym zaprezentowane zostały skuteczne sposoby na szybkie posprzątanie kuchni, w której dopiero co ugotowaliśmy pyszny obiad.

Pierwszym i jednym z najważniejszych punktów jest odpowiednia organizacja swojego miejsca pracy. Tuż przed rozpoczęciem gotowania warto jest opróżnić zmywarkę lub też umyć wszystkie naczynia, które leżą w zlewie. W ten sposób nie będziemy generować kolejnej sterty brudnych kuchennych przyborów. Ważne jest też odpowiednie przygotowanie blatu, na którym rozłożymy niezbędne składniki oraz przyprawy, które po gotowaniu szybko sprzątniemy.

Warto jest także przed gotowaniem zabezpieczyć swoją kuchenkę folią aluminiową. Dzięki temu unikniemy szorowania kuchni po tym, jak podczas gotowania sos czy zupa wykipi nam z garnka. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, szybko zwijamy brudną folię i kuchenka jest czysta!

Nie marnuj żywności!

Bardzo ważne w obecnych czasach jest także unikanie marnowania żywności. Nie tylko wpływa to dobrze na środowisko, ale także na nasz domowy budżet. Jeśli zatem nie zużyjemy warzyw czy owoców do końca, zamiast je wyrzucać, warto je pokroić i umieścić w szklanym pojemniku, a potem wykorzystać w dowolnym czasie!

Jeśli jednak faktycznie podczas przygotowania obiadu zbiorą nam się odpadki, takie jak obierki czy też inne rzeczy, które nie nadają się do jedzenia warto rozpatrzeć czy nie znajdą w naszym domu innego zastosowania. Między innymi fusy po kawie są świetnym składnikiem peelingu lub też można je wykorzystać do pielęgnacji roślin.

Porządek w kuchnI! / YouTube:  Clean My Space
Porządek w kuchnI! / YouTube: Clean My Space

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ZA NAMI KONFERENCJA MINISTRA ZDROWIA ADAMA NIEDZIELSKIEGO. JAKIE SĄ PLANY RZĄDU I JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ ZBLIŻAJĄCA SIĘ MAJÓWKA

O tym się mówi w Polsce: OPŁATA ZA CHRZEST TO NIE ZAWSZE „CO ŁASKA”. W WIELU PARAFIACH W POLSCE KSIĘŻA USTALILI CENNIKI. CO NA TO PAPIEŻ? MOWA NAWET O 500 ZŁOTYCH

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ FILIP WYRAZIŁ NIETYPOWĄ OPINIĘ NA TEMAT NADNATURALNYCH ZJAWISK. CZY MĄŻ ELŻBIETY II WIERZYŁ W REINKARNACJĘ? MIAŁ PRZEWIDZIEĆ PRZYSZŁOŚĆ

Z życia gwiazd: POTĘŻNA WPADKA MAGDY GESSLER MOGŁA ZAKOŃCZYĆ SIĘ WIELKĄ KOMPROMITACJĄ I TO NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ! CO ZROBIŁA GWIAZDA TVN? URATOWAŁ JĄ KELNER