Jak podaje portal "Wirtualna Polska", brązowe zacieki pozostające na kubkach po kawie i herbacie potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Na szczęście istnieją proste sposoby na pozbycie się tych nieestetycznych przebarwień.

Osady po kawie i herbacie

Na sklepowych półkach znajdziemy wiele środków czyszczących, które dzięki zawartym w nich mikrokryształkom lub środkom wybielającym, pomagają pozbyć się nawet najcięższych zabrudzeń. Nierzadko zakup tego rodzaju środków wiąże się z niemałymi kosztami i dużą ilości chemii.

Na szczęście drogie środki czyszczące możemy zastąpić produktami, które każdy z nas znajdzie w domu. Zadziałają równie skutecznie! Po co należy sięgnąć?

Soda

Soda jest jednym z produktów o bardzo szerokim zakresie działania. Możemy użyć jej do pieczenia, łagodzenia ukąszeń komarów, ale także do czyszczenia. Sprawdzi się nie tylko do usuwania kamienia, czy udrażniania rur oraz usuwania brudu.

Soda/ Pixabay
Soda/ Pixabay
Soda/ Pixabay

Wystarczy do zabrudzonych kawą i herbatą kubków wsypać łyżeczkę sody i zalać całość wodą. Powstałą papkę należy pozostawić w kubku na około 10 minut. Po tym czasie zmywamy i cieszymy się czystymi kubkami. Będą wyglądały jak nowe.

Kwasek cytrynowy

Podobnie jak soda, kwasek cytrynowy można wykorzystać do wielu różnych zadań. Można go wykorzystać nie tylko w kuchni, coć równie dobrze może posłużć za kosmetyk lub jako ekologiczny środek czyszczący.

Kwasek cytrynowy/ YouTube @Bananowce w Polsce
Kwasek cytrynowy/ YouTube @Bananowce w Polsce
Kwasek cytrynowy/ YouTube @Bananowce w Polsce

Dzięki kwaskowi pozbędziemy się kamienia oraz osadów po kawie i herbacie na kubkach. Wystarczy posypać kwaskiem cytrynowym gąbkę do mycia i wymyć nią kubek. To wystarczy!

Pasta do zębów

Jak się okazuje, pasta do zębów pozwala zachowąć nie tylko zdrowe zęby, ale także sprawić, że kubki będą wyglądały jak nowe. Najlepiej sprawdzi się pasta, która przeznaczona jest do usuwania przebarwień na zębach powstałych na skutek palenia, picia wina oraz kawy i herbaty.

Pasta do zębów/ Pixabay
Pasta do zębów/ Pixabay
Pasta do zębów/ Pixabay

Wystarczy nałożyć odrobinę pasty do zębów na szmatkę i przetrzeć nią kubki z osadem z kawy lub herbaty. Potem należy dokładnie wypłukać naczynia wodą i gotowe!

A wy, macie jakieś sprawdzone sposoby na usuwanie osadów z kubków powstałych po kawie i herbacie?

To też może cię zainteresować: Najlepsze domowe metody na śnieżnobiałe firanki. Wybielanie nigdy nie było tak proste, składniki znajdziesz w swojej kuchni

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Meghan Markle nie była na to przygotowana? Czy niewygodne fakty o księżnej Sussex wyjdą na jaw

O tym się mówi: Zapowiadane podwyżki stały się faktem. Wprowadzono podatek cukrowy. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w tej sprawie