Jak informuje portal Money, wczoraj na portalu Facebook odbyła się transmisja live, w której wziął udział Mateusz Morawiecki. Premier odpowiadał na pytania Polaków, którzy przede wszystkim zainteresowani byli kwestią koronawirusa. Okazuje się jednak, że nie tylko ten temat dręczy internautów.

Podchwytliwe pytanie do premiera!

Jedna z osób biorących udział w transmisji live zapytała premiera o wprowadzony kilka dni temu podatek cukrowy. Nie da się bowiem ukryć, że Polacy są mocno zaniepokojeni dość gwałtownym wzrostem cen, jakie obserwujemy w naszym kraju od kilku dni.

Jak wiadomo, podwyżki te są dość znaczące. Niektóre napoje podrożały bowiem o kilkadziesiąt procent! Co na ten temat twierdzi premier Mateusz Morawiecki?

- Cukier jest niezdrową rzeczą. Później ludzie chorują na nowotwory czy choroby serca – powiedział we wczorajszej rozmowie premier Mateusz Morawiecki.

Polacy są oburzeni!

Co więcej, polityk argumentował wprowadzenie podatku cukrowego faktem, że większość krajów europejskich już jakiś czas temu zdecydowała się na ten krok. Jak jednak wiemy, m.in. w Niemczech czy Stanach Zjednoczonych ceny napojów słodzonych są o wiele niższe, niż w naszym kraju.

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył także, że główną motywacją, która spowodowała wprowadzenie podatku cukrowego było tylko i wyłącznie zadbanie o zdrowie Polaków. Jak przyznał, nie ma tutaj żadnego ukrytego celu fiskalnego.

Nie da się jednak ukryć, że Polacy są bardzo oburzeni gwałtownym i dość dużym wzrostem cen. Jak na całą sytuację zareagują producenci? Jak wiadomo, niektórzy z nich postanowili zmniejszać opakowania, w których sprzedawać będą napoje słodzone.

Jak informował portal "Życie": NIEUSTANNIE UJAWNIANE SĄ KOLEJNE INFORMACJE NA TEMAT SZCZEPIEŃ NA KORONAWIRUSA WŚRÓD CELEBRYTÓW. POJAWIŁO SIĘ OŚWIADCZENIE PARTNERKI EDWARDA MISZCZAKA

Przypomnij sobie: ADAM NIEDZIELSKI JEST NIEUGIĘTY W SPRAWIE SZCZEPIEŃ! MINISTER ZDROWIA OCZEKUJE WYJAŚNIEŃ OD REKTORA WARSZAWSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO

Portal "Życie" pisał również: CO CZEKA NAS W NADCHODZĄCYM, 2021 ROKU? PRZEPOWIEDNIE NA NAJBLIŻSZY CZAS NIE NAPAWAJĄ OPTYMIZMEM. CZY POWINNIŚMY SIĘ SPODZIEWAĆ NAJGORSZEGO