Premier Mateusz Morawiecki cyklicznie od czasu ogłoszenia stanu epidemicznego, czyli od wiosny odpowiada na pytania internautów za pośrednictwem Facebooka, organizując co jakiś czas sesje na żywo w formie Q&A.

Tak stało się również niedawno. Szef rządu postanowił odpowiedzieć na zagadnienie poruszone przez jednego z internautów. Chodzi o szczepienia znanych osób poza kolejnością, które miały miejsce na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Padły mocne słowa!

Jedna z kwestii poruszonych podczas sesji pytań i odpowiedzi na Facebooku Kancelarii Premiera dotyczyła tego, czy zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec władz WUM w sprawie afery szczepionkowej i podawania szczepień poza kolejnością i tzw. grupą „zero”, czyli pracownikami medycznymi.

Premier Mateusz Morawiecki odniosł się oficjalnie do afery szczepionkowej WUM. Czy zostaną wyciągnięte konsekwencje?

Sprawa, o której jest głośno od kilku dni w krajowych mediach interesuje Polaków, stąd szereg pytań w tej kwestii otrzymał w trakcie sesji pytań i odpowiedź premier Mateusz Morawiecki. Wiele osób uznało, ze podanie szczepionek gwiazdom i celebrytom powinno być ukarane, gdyż jak przekonuje serwis Pikio, jest to objaw nepotyzmu.

Podczas sesji Q&A premier Mateusz Morawiecki wypowiedział się ostro na ten temat, przekonując, że jest zirytowany tym zajściem i stoi po stronie równości wszystkich obywateli, a także właściwego wdrażania procedur.

„Takie zachowanie aktorów, czy innych osób, które starają się o te szczepienia jest absolutnie niedopuszczalne. Mam nadzieję, że po tych ostatnich paru dniach, gdy większość społeczeństwa wypowiedziała się w tej sprawie, takich przypadków pomijania kolejki nie będzie” – powiedział podczas sesji na żywo premier Mateusz Morawiecki na Facebooku, a jego słowa przytacza serwis Pikio.

Jak informował portal "Życie": POGODA W POLSCE ZMIENI SIĘ W O 180 STOPNI! NAD NASZYM KRAJEM ROZCIĄGNIE SIĘ WYŻ, KTÓRY PRZYNIESIE SIARCZYSTE MROZY. GDZIE BĘDZIE NAJTRUDNIEJ

Przypomnij sobie: WZRUSZAJĄCA HISTORIA MATKI, KTÓRA BEZGRANICZNIE TĘSKNI ZA SYNEM. NIE WIDZIELI SIĘ OD 18 LAT, PONIEWAŻ KOBIETA ODDAŁA CHŁOPCA DO DOMU DZIECKA

Portal "Życie" pisał również: ADAM NIEDZIELSKI JEST NIEUGIĘTY W SPRAWIE SZCZEPIEŃ! MINISTER ZDROWIA OCZEKUJE WYJAŚNIEŃ OD REKTORA WARSZAWSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO

Pisaliśmy również o: CO CZEKA NAS W NADCHODZĄCYM, 2021 ROKU? PRZEPOWIEDNIE NA NAJBLIŻSZY CZAS NIE NAPAWAJĄ OPTYMIZMEM. CZY POWINNIŚMY SIĘ SPODZIEWAĆ NAJGORSZEGO