Od 27 grudnia w naszym kraju nieustannie realizowane są szczepienia przeciwko koronawirusowi. Od samego początku było wiadomo, że grupami, które zostaną zaszczepione jako pierwsze będą pracownicy ochrony zdrowia, a także studenci kierunków medycznych. Osoby z tych grup społecznych mogą zapisywać się na szczepienia aż do 14 stycznia.

Szczepienia poza kolejnością?

W kolejnej turze szczepienia otrzymać mają osoby starsze, a także pracownicy służb mundurowych oraz nauczyciele. Okazuje się jednak, że w ostatnich dniach pojawiły się pewne niejasności w tej kwestii.

Jak podały media, w ostatnich dniach zaszczepionych zostało także 18 osób znanych w naszym kraju z show biznesu. Okazuje się, że osoby te otrzymały szczepionkę poza kolejnością.

Całą sytuacją skomentował najpierw premier Mateusz Morawiecki. Jak jednak podaje portal Pikio, ostatnio głos zabrał także minister zdrowia – Adam Niedzielski. Szef resortu jest mocno poruszony całą sprawą i żąda natychmiastowych wyjaśnień od rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte?

- W związku z informacjami opublikowanymi na profilu Facebook ZUM na WUM dotyczącymi Pańskiej obecności podczas szczepień osób ze świata kultury i polityki proszę o ustosunkowanie się do tej informacji - napisał minister zdrowia na swoim Twitterze.

Jak się okazuje, o obecności rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podczas szczepień osób ze świata show biznesu poinformowali studenci uczelni poprzez profil „ZUM na WUM”, który prowadzą. Mimo iż studenci nie złożyli oficjalnego doniesienia w ministerstwie, to sam Adam Niedzielski zauważył opublikowany przez nich post i postanowił natychmiast zająć się całą sprawą. Jaki będzie mieć ona finał?

Jak informował portal "Życie": ZASKAKUJĄCE WYZNANIE BLANKI LIPIŃSKIEJ. NIKT SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁ. GWIAZDA PODSUMOWAŁA 2020 ROK, A FANI ZWRÓCILI UWAGĘ NA JEDEN MAŁY SZCZEGÓŁ

Przypomnij sobie: KAROLINA PIECHOTA WCIELIŁA SIĘ W ROLĘ MARYLI RODOWICZ. STARSZA ARTYSTKA NIEPRZYCHYLNIE SKOMENTOWAŁA SWOJĄ NASTĘPCZYNIĘ. PADŁY MOCNE SŁOWA

Portal "Życie" pisał również: JUŻ NIEBAWEM W ŻYCIE WEJDĄ CAŁKIEM NOWE PRZEPISY. POLACY BĘDĄ MOGLI OTRZYMAĆ MANDAT ZA JEDNĄ Z NAJCZĘŚCIEJ WYKONYWANYCH CZYNNOŚCI. O CO CHODZI