Suche pięty to prawdziwa zmora wielu osób. Często nie chcemy ich eksponować ze względu na wygląd nóg. Co zrobić, gdy zbliża się lato i pora na sandały lub klapki, a my dalej zmagamy się z problemem popękanych pięt? Jak temu zaradzić?

Najlepszy sposób na suche pięty

Portal Interia przychodzi z pomocą i proponuje niezawodny domowy sposób, dzięki któremu stopy będą wyglądać świeżo, a ślad po suchej skórze zniknie. Nasze nogi mogą znów być gładkie.

Pięty. Źródło: Youtube czarszka
Pięty. Źródło: Youtube czarszka

Co zrobić, by zapomnieć o bólu podczas chodzenia? Wystarczy spróbować tej prostej mieszanki. Chodzi o mleko i sodę. Jak z nimi postępować?

Zrogowaciały, wysuszony naskórek na piętach to wynik tego, iż skóra na piętach jest około dwa razy grubsza niż wszędzie indziej. Nie ma szansy złuszczyć się w odpowiednim czasie, dlatego przerasta, może rogowacieć i pękać.

Ważne zatem, by odpowiednio ją pielęgnować. Poza kremami nawilżającymi są też inne sposoby. Jakie? Wystarczy choćby użyć mleka i sody oczyszczonej.

Dobrze jest zrobić sobie kąpiel w mleku, które dzięki kwasowi mlekowemu pomoże naszej skórze, zmiękczy ją i dostarczy niezbędnych składników odżywczych. Następnie warto natrzeć pięty sodą oczyszczoną – pomoże ona pozbyć się martwego naskórka.

Pięty. Źródło: Youtube Domowe sposoby na zdrowie
Pięty. Źródło: Youtube Domowe sposoby na zdrowie

Wystarczy 2-4 szklanki ciepłego mleka wlać do miski i moczyć w niej stopy przez 5 minut, a później wetrzeć sodę oczyszczoną w pięty i całe stopy. Później znów moczyć stopy przez 5 minut w mleku, opłukać wodą i wytrzeć.

Warto także posmarować stopy swoim ulubionym kremem, nałożyć bawełniane skarpetki i dać substancjom odżywczym z kremu wchłonąć się przez noc.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: CZĘŚĆ ZASAD NOWEGO PROGRAMU RZĄDU, CZYLI NOWY ŁAD WYSZŁY NA JAW! CZY 500 PLUS PRZEJDZIE DO HISTORII? WIADOMO, CO BĘDZIE ZE ŚWIADCZENIEM

O tym się mówi w Polsce: OPŁATA ZA CHRZEST TO NIE ZAWSZE „CO ŁASKA”. W WIELU PARAFIACH W POLSCE KSIĘŻA USTALILI CENNIKI. CO NA TO PAPIEŻ? MOWA NAWET O 500 ZŁOTYCH

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ FILIP WYRAZIŁ NIETYPOWĄ OPINIĘ NA TEMAT NADNATURALNYCH ZJAWISK. CZY MĄŻ ELŻBIETY II WIERZYŁ W REINKARNACJĘ? MIAŁ PRZEWIDZIEĆ PRZYSZŁOŚĆ

Z życia gwiazd: POTĘŻNA WPADKA MAGDY GESSLER MOGŁA ZAKOŃCZYĆ SIĘ WIELKĄ KOMPROMITACJĄ I TO NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ! CO ZROBIŁA GWIAZDA TVN? URATOWAŁ JĄ KELNER