Premiera zapowiadanego od dawna programu Nowy Ład miała nastąpić jeszcze przed świętami wielkanocnymi, ale rząd tłumaczył przesunięcie rosnącą liczbą nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Wiadomo, że na liście sfer życia publicznego, których ma dotknąć Nowy Ład są m.in. zdrowie, edukacja, praca, rodzina czy ochrona środowiska.

Wiele osób zastanawia się jednak na tym, co rządzący przewidzieli w kwestii świadczeń socjalnych. Szczególnym zainteresowaniem objęto program 500 Plus. Tadeusz Cymański, jeden z posłów Solidarnej Polski w ostatnim wywiadzie zapytał wprost, czy każdy rodzic powinien otrzymywać pieniądze z tego programu. To wywołało szereg reakcji.

500 Plus nie dla wszystkich dzieci? Czy świadczenie zostanie odebrane najbogatszym rodzinom? Czy wprowadzony zostanie próg wysokości dochodu?

Jak wyjaśnia „Super Express” pojawiły się nieoficjalne jeszcze informacje o tym, że rząd ma na celu wsparcie w pierwszej kolejności osób najbiedniejszych. Osoby rakie miałyby uzyskać zwolnienie z płacenia podatku dochodowego. W sprawie wypowiedział się ostatnio poseł Solidarnej Polski, Tadeusz Cymański. Wyraził sugestię, że 500 plus nie powinno dłużej trafiać do najbardziej zamożnych Polaków.

Obecnie program 500 Plus generuje rocznie 40 mld złotych z budżetu państwa. Do tej pory w ramach Nowego ładu mówiło się o waloryzacji świadczenia do 700 złotych. Taka podwyżka miałaby nastąpić za dwa lata.

Zdaniem Tadeusza Cymańskiego, pandemia koronawirusa wpłynęła na stan finansów Polski i trzeba się zastanowić nad tym, czy nie wprowadzić tego programu tylko dla rodzin, gdzie dochód na osobę nie jest wyższy niż 4 tysiące złotych miesięcznie.

Do słów Tadeusza Cymańskiego odniósł się od razu Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, który przekonuje, ze rząd nie ma zamiaru wprowadzać zmian w programie 500 plus i będzie ono przyznawane wszystkim. Nie ma mowy o wprowadzeniu progu dochodowego.

Jak informował portal "Życie": PO SWOIM BOHATERSKIM CZYNIE PEWIEN POLAK JEST PILNIE POSZUKIWANY. POSZKODOWANA KOBIETA CHCE PODZIĘKOWAĆ SWOJEMU WYBAWCY. INTERNAUCI URUCHOMILI AKCJĘ

Przypomnij sobie: WŁAŚNIE WESZŁY W ŻYCIE ZMIANY W KODEKSIE WYKROCZEŃ. BĘDZIE MOŻNA OTRZYMAĆ SROGI MANDAT ZA BRUD W SAMOCHODZIE. KIEROWCY MUSZĄ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI

Portal "Życie" pisał również: JAKIEGO NAPRAWDĘ WYZNANIA JEST ADAM MAŁYSZ I JEGO RODZINA? CÓRKA MISTRZA WYZNAŁA W ICH DOMU ODGRYWA WIARA I TRADYCJE. NIEBYWAŁE, CO ROBIĄ Z RÓŻAŃCEM

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KIEPSKA ATMOSFERA W MIESZKANIU I UCZUCIE NIEPRZYJAZNEJ MOCY? TYCH PRZEDMIOTÓW LEPIEJ NIE TRZYMAĆ W DOMU! MAJĄ DAR PRZYCIĄGANIA ZŁEJ ENERGII