Uwaga! Niezwykle ważna informacja dla niemalże wszystkich kierowców właśnie pojawiła się w mediach. Właśnie wprowadzone zostały spore zmiany w kodeksie wykroczeń. Będzie można otrzymać srogi mandat za... brud w samochodzie! Kierowcy muszą mieć się na baczności, łatwo można się zapomnieć.

Spore kary pieniężne za... brud w samochodzie!

Wszyscy kierowcy powinni dobrze zapamiętać tę informację. Już od dwóch dni, bo od 10 kwietnia 2021 roku w życie weszły pewne zmiany w kodeksie wykroczeń. Chodzi o utrzymywanie czystości w aucie.

- Nieutrzymywanie przez przewoźnika obowiązanego do zapewnienia podróżnym odpowiednich warunków higieny, środka transportu we właściwym stanie sanitarnym (art. 117, §2 pkt 16a). - brzmi fragment kodeksu, za który można otrzymać spory mandat.

Co prawda, przepis ten kierowany jest głównie do kierowców, którzy zawodowo przewożą inne osoby, jednak nie oznacza to, że przeciętny kierowca nie może otrzymać mandatu. Za brak środków do dezynfekcji w samochodzie bądź nadmierny brud można otrzymać mandat w wysokości od 100 do 250 złotych!

Warto zatem zadbać o czystość w aucie, nawet jeśli nie jesteś zawodowym kierowcą! Zaniechanie tego przepisu może być przykre w konsekwencjach.

Policja / screen yt