Kiedy zamek błyskawiczny nie zapina się na idealnie wykonanej, dopasowanej sukience lub ulubionej torbie, nic nie może być bardziej frustrujące. Torby, buty, spódnice, sukienki, bluzki, spodnie - te suwaki są wszędzie.

Jako doskonałe łączniki zwyciężają, ale gdy się zepsują - stają się udręką

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Zipper Rescue (@zipper_rescue)

Chociaż są one zwykle bardzo odporne i działają płynnie przez większość czasu, czasami zamki błyskawiczne mają pewne usterki. Wiemy, że należy zapiąć zamki błyskawiczne przed włożeniem ubrań do pralki, ale ponieważ ciągle się śpieszymy, zapominamy o tej złotej zasadzie i niezmiennie mamy problemy z zamkami na swoich ubraniach i akcesoriach.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Zipper Rescue (@zipper_rescue)

Czasami zamki błyskawiczne same się zsuwają, bez Twojej pomocy; potem zamki błyskawiczne odmawiają zamknięcia, ich zęby przestają się zazębiać; czasami zaczynają się zacinać, a gdy zamek jest podciągnięty, po prostu nie chce się ruszyć. Czasami sam zamek odpada.

Warsztat znajdujący się w Londynie, udostępnił niedawno film przedstawiający jeden z najczęstszych problemów z zamkami błyskawicznymi i rozwiązanie, jak je naprawić.

Film pokazuje długi but z bocznym zamkiem, który z czasem został zniszczony. Po zapięciu nie zatrzaskuje się tak, jak powinien, tworząc coś w rodzaju dziury między dnem a suwakiem.

Co o tym sądzicie? Warto wypróbować zanim wyrzuci się ulubione buty?

O tym się mówi: Ta modlitwa służy duchowej mądrości. Warto poznać jej słowa, by mądrość gościła w naszym życiu na co dzień

Zerknij tutaj: Janusz Korwin-Mikke opublikował na Facebooku post o niecodziennej treści. Reakcja internautów była ekspresowa. O co chodzi

Nie przegap też i tego: Gdańsk: 240 tysięcy zniknęło z szkolnej kasy. Policjanci zatrzymali podejrzaną. Co się wydarzyło