Uwaga! Niebywale ważna informacja dla wszystkich, którzy zamierzają urządzić mieszkanie, ale nie tylko! Przedstawiamy niesamowicie proste i skuteczne triki, które pozwalają w szybki sposób pozbyć się silikonu z różnych powierzchni. Warto je znać i zapamiętać! Sukces gwarantowany!

Jak wiadomo, podczas wykańczania mieszkania bądź wykonywania remontu bardzo często zdarza się, że przeróżne preparaty zostawiają trwałe i ciężkie do usunięcia zabrudzenia.

Wiele osób jest przekonanych, że nic nie da się z tym zrobić, a nieestetyczne plamy muszą tam pozostać.

Resztki silikonu, który służy do łączenia różnych elementów, na przykład płytek granitowych jest jednym z najczęściej pojawiających się problemów, z którym naprawdę ciężko jest sobie poradzić i go usunąć.

Okazuje się, że nie jest to tak trudne, jak się wydaje! Wystarczy znać pewne triki!

Jak usunąć silikon?

Jeśli mamy do czynienia ze świeżym silikonem, należy go delikatnie zetrzeć szpachelką, a resztę zalać płynem do naczyń. Kiedy preparat zmięknie, bardzo łatwo będzie można się go pozbyć pocierając suchą ścierką.

Kiedy zaś chcemy usunąć stary silikon, musimy posłużyć się gotowymi produktami do usuwania silikonu – domowe sposoby mogą okazać się nieskuteczne. Takie preparaty jednak nie są drogie, a umożliwiają szybkie i łatwe pozbycie się niechcianych plam.