Nie da się ukryć, że moda na storczyki trwa w Polsce od wielu lat, a liczba ich odmian i kolorystyka jest tak bogata, że każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Storczyki są niewątpliwą ozdobą mieszkań i domów, jednak bywają kapryśne i nie w każdych warunkach dobrze się odnajdują.

To czasem powoduje, że w kilka tygodni po zakupie po pięknych i okazałych tropikalnych kwiatach nie ma już śladu i próżno oczekiwać ponownego kwitnienia.

Zima to szczególnie trudny okres dla roślin doniczkowych, który często pokazuje, na ile są silne i zdrowe, aby przetrwać ten czas do wiosny, gdy zacznie się okres intensywnego wzrostu i budzenia się do życia.

Czas wegetacji dla tych tropikalnych kwiatów bywa zabójczy, warto zatem wiedzieć, jak o nie zadbać, aby odwdzięczyły się nam zdrowiem i wzbogacały wnętrza naszych domów.

Jak zadbać o storczyki w naszych mieszkaniach i domach zimą? Te proste sposoby uratują je przed wylądowaniem w koszu na śmieci!

Jak wyjaśnia serwis Styl, storczyki potrzebują zimą nawożenia raz w miesiącu i to w niewielkich dawkach. Najlepszym rozwiązaniem są nawozy organiczne, a storczyki potrzebują specjalnej uwagi aż do lutego.

Storczyki w tym okresie powinniśmy zabezpieczać we właściwie przygotowanych doniczkach, w suchym i chłodnym miejscu, gdzie mają szeroki dostęp do światła słonecznego.

Gdzie zatem najlepiej je umieścić? Ideał to parapety na oknach wychodzących na południe. Jeśli mamy z tym problem warto posłużyć się sztucznym światłem i doświetlać je w ten sposób, tworząc swego rodzaju szklarnię.

Co jest równie ważne dla storczyków? Fotosynteza musi w ich przypadku zachodzić w pełnym stopniu, zatem wskazane jest bardzo częste odkurzanie liści.

Warto kąpać storczyki w odpowiedni sposób – wystarczy wstawić je do wanny lub prysznica i zrosić obficie spryskiwaczem z przegotowaną wodą. To również dobry sposób na podlewanie tych kwiatów.

Storczyki/Youtube @Fun Gardening
Storczyki/Youtube @Fun Gardening
Storczyki/Youtube @Fun Gardening

Jak informował portal "Życie": W POLSCE WRAZ Z 1 STYCZNIA POWSTANĄ NOWE MIASTA? BĘDZIE ICH AŻ DZIESIĘĆ! WŁADZE SAMORZĄDÓW OTRZYMAŁY JUŻ AKTY NADANIA PRAW MIEJSKICH OD PREMIERA

Przypomnij sobie: KIEPSKA ATMOSFERA W MIESZKANIU I UCZUCIE NIEPRZYJAZNEJ MOCY? TYCH PRZEDMIOTÓW LEPIEJ NIE TRZYMAĆ W DOMU! MAJĄ DAR PRZYCIĄGANIA ZŁEJ ENERGII

Portal "Życie" pisał również: JAK USUNĄĆ UPORCZYWE PLAMY BEZ USZKODZENIA TKANIN? TO DOPIERO SZTUKA! Z TYM ZMAGA SIĘ KAŻDA PANI DOMU. JEST NA TO KILKA PROSTYCH SPOSOBÓW

Pisaliśmy również o: CO KRYJE SIĘ WE WNĘTRZACH DOMU KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO? PRAWDA WYSZŁA NA JAW. NIEWIELE OSÓB CHCIAŁOBY SIĘ TAM ZNALEŹĆ. NIEPOKOJĄCE ZNALEZISKA