Wraz ze spadkiem temperatury nie będzie tak miło, gdy zaczną się kłopoty z odpływem i rurami. Zatkane rury mogą prowadzić do problemów, takich jak brak długiego, gorącego prysznica i konieczność wyłączania wody w oczekiwaniu na naprawę. W jaki sposób popularne składniki, takie jak sól, mogą pomóc?

Jak zadbać o drożność rur podczas zimy

źródło: YouTube

Jeśli zatykanie rur jest powtarzającym się problemem, możesz wykonywać ten krok od czasu do czasu, aby poprawić ich działanie. Działa na odpływy w zlewach, prysznicach i wannach. Wystarczy po pół szklanki proszku do pieczenia, soli i octu oraz pół litra wrzącej wody. Tuż przed pójściem spać - aby roztwór został na noc, dając mu więcej czasu na zrobienie tego, co powinien.

Co należy zrobić?

Wsyp do odpływu sól i proszek do pieczenia. Dodaj ocet i pozwól mieszaninie pienić się przez około minutę. Spłucz co najmniej trzema litrami wrzącej wody. Sól pomoże rozłożyć osady i zemulgowane tłuszcze, dzięki czemu można je łatwiej przepłukać przez rury octem i gorącą wodą.

Inne wskazówki, jak unikać zatorów tej zimy

Mieszanka soli to dobry sposób na rozkładanie tłuszczów i innych produktów do włosów, które mogą powodować dalsze blokady, ale istnieją codzienne czynności, które możesz wykonać, aby w pierwszej kolejności zapobiec konieczności czyszczenia odpływów.

Nie wylewaj oleju do kanalizacji. Zamiast tego, przelej go do starego słoika lub pojemnika na kawę i wyrzuć do kosza. Nie wyrzucaj "gruntu" po kawie parzonej do kanalizacji. Zamiast tego wyrzuć fusy lub dodaj je do pojemnika na kompost. Dodaj sitko do zlewu kuchennego. Pozwoli to złapać wszelkie kawałki jedzenia, które można łatwiej wyjąć i wyrzucić do kosza.

Jakie są Wasze sposoby na zastosowanie soli poza kulinariami?

O tym się mówi: Wielkie przepowiednie wizjonerki ze Śląska. Jej stygmaty, to dopiero początek cudów, w jakie zwątpiła kuria

Zerknij tutaj: Wielka muzyczna gwiazda lat 60. odeszła. Kondolencje płyną z całego świata

Nie przegap: Janusz Korwin-Mikke opublikował na Facebooku post o niecodziennej treści. Reakcja internautów była ekspresowa. O co chodzi