Szare mydło kiedyś było niezbędnym atrybutem każdej szanującej się gospodyni domowej. Wszyscy wiedzieli, że ten niezwykły środek kryje w sobie wiele niesamowitych właściwości.

Później, gdy przyszły „nowe” czasy, jego popularność nieco zmalała. Starsze gospodynie wciąż o nim pamiętały, jednak w „nowoczesnych” domach coraz rzadziej gościło w łazience czy w szafie. Teraz znowu zaczyna się doceniać jego niesamowitą rolę w naszym życiu.

Szare mydło. Źródło: Youtube  P.D. MILKO®
Szare mydło. Źródło: Youtube P.D. MILKO®

Szare mydło – po co mieć je w domu?

Jak zauważa portal Styl, jest to środek uniwersalny. Jego możliwości nie kończą się na zwykłym myciu rąk. Do czego można go użyć? Przede wszystkim pamiętajmy, że ma właściwości antybakteryjne i hipoalergiczne! Nie zapomnijmy jednak, że to dotyczy tylko oryginalnego szarego mydła, nie zaś jego podróbek.

Szare mydło z solą potasową to najlepszy wybór, choć możemy wybrać także te sodowe. Zapłacimy za nie grosze, a różnorakie zastosowania sprawią, że szybko docenimy zakup!

Środek ten polecany jest dla osób z wrażliwą skórą, jednak pamiętajmy, że szare mydło jest dość mocne, więc w razie problemów z suchością naskórka warto wybrać coś delikatniejszego – chyba, że będziemy regularnie kremować i balsamować ciało.

Można wykorzystać szare mydło także do pielęgnacji skóry głowy – najlepiej raz na jakiś czas zamiast szamponu (na co dzień lepiej jednak wybierać łagodne szampony), nie zapominając o odżywce, by nie wysuszyć sobie skóry głowy i włosów.

Szare mydło. Źródło: Youtube Yędrek sobeckY
Szare mydło. Źródło: Youtube Yędrek sobeckY

Szare mydło sprawdzi się także w usuwaniu plam z ubrań, wybielaniu ich i odświeżaniu skórzanych rzeczy.

Można umyć nim także pędzle do makijażu czy beauty blendery. Łatwo pozbędziemy się bakterii!

Kolejnym sposobem na wykorzystanie szarego mydła jest… uprawa roślin – wystarczy wykorzystać piankę z niego, by pozbyć się szkodników. Można także ubić wodę z jego dodatkiem, a później rozprowadzić tak przygotowany środek po naszych roślinach – zwalczymy w ten sposób mszyce!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NOWE WIEŚCI DLA SENIORÓW W POLSCE. WIADOMO JUŻ, ILE FAKTYCZNIE BĘDZIE WYNOSIĆ WALORYZACJA RENT I EMERYTUR W 2021 ROKU! JEST POTWIERDZENIE WICEMINISTRA

O tym się mówi w Polsce: WŚRÓD DZIECI POJAWIA SIĘ NOWA I BARDZO TAJEMNICZA CHOROBA. WIELU EKSPERTÓW PRZYZNAJE, ŻE MOŻNA MIEĆ ONA ZWIĄZEK Z PANDEMIĄ. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: CZY W BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ ZNÓW SZYKUJE SIĘ SKANDAL? BYŁA PARTNERKA JEDNEGO Z SYNÓW KRÓLOWEJ ELŻBIETY II OPOWIEDZIAŁA O ICH ZWIĄZKU

Z życia gwiazd: CO SIĘ DZIEJE NA BRYTYJSKIM DWORZE KRÓLEWSKIM? NAJNOWSZE DONIESIENIA O KSIĘCIU KAROLI I KSIĘŻNEJ CAMILLI BRZMIĄ JAK ŻART. MUSIELI OPUŚCIĆ PAŁAC