Właściciele zwierząt doskonale znają sprzątanie sierści w mieszkaniu, zwłaszcza zimą i jesienią, kiedy zaczyna się proces linienia. Luźne włosy są dobrze naładowane elektrycznością statyczną, dlatego tak dobrze przylegają do mebli i odzieży.

Aby usunąć włosy z powierzchni drewnianej, spryskaj zwykłą szmatkę środkiem antystatycznym i wytrzyj powierzchnie. Jeśli chodzi o dywan, pierwszą rzeczą, do której należy się zwrócić, jest odkurzacz z funkcją czyszczenia włosia, ale najpierw spryskaj dywan środkiem antystatycznym lub zmiękczającym.

Skuteczne jest również czyszczenie twardą szczotką. Z ubraniami i bielizną wszystko jest trochę bardziej skomplikowane, ale nawet tutaj doświadczone gospodynie domowe znalazły sprytny trik.

Laundry/YouTube
Laundry/YouTube
YouTubeDlaczego gospodynie domowe wkładają gąbkę do bębna pralki podczas prania ubrań.

Możesz użyć prostej metody do czyszczenia prania.

Przecinamy zwykłą gąbkę do mycia naczyń.

Wkładamy pranie i gąbkę do bębna pralki.

Wypełniamy wszystko proszkiem i uruchamiamy maszynę.

Gąbka doskonale zbierze cały nadmiar brudu.

Istnieje kilka metod czyszczenia ubrań. Najłatwiej jest kupić specjalny wałek z taśmą klejącą, dzięki czemu można wyczyścić ubranie przed wyjściem. Jednak nawet podczas czyszczenia ubrań może pomóc zwykła gąbka! Lepiej jest używać silikonu, który można kupić w każdym sklepie z narzędziami.

Wkładamy rzeczy gąbką do bębna pralki.

Ustawiamy żądany tryb i temperaturę, rozpoczynamy pranie.

Gdy tylko mycie się zakończy, wyjmij gąbkę i usuń z niej nadmiar włosków, a następnie spłucz pod wodą.

Dzięki zastosowaniu takiej gąbki podczas prania ubrania będą nie tylko świeże, ale i czyste — bez odrobiny sierści zwierzaka. Dodatkowo gąbka ta nie wchłania proszku i płynu do płukania.

To też może cię zainteresować: GDAŃSK: ZDARZAJĄ SIĘ AWARIE TRAMWAJÓW I AUTOBUSÓW. MIASTO PRZEZNACZYŁO PONAD MILION ZŁOTYCH NA NAPRAWY POJAZDÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KRAKÓW: POLICJA PROWADZI KONTROLE W SKLEPACH I GALERIACH HANDLOWYCH. WYKRYTO KILKADZIESIĄT NIEPRAWIDŁOWOŚCI. WIADOMO JAK WYGLĄDAJĄ OSTATNIE STATYSTYKI