Na tajemniczą chorobą, która ma współistnieć w wielu przypadkach z zakażeniem koronawirusem zapadło już wiele dzieci z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych (Nowy Jork), Włoch, Hiszpanii czy Francji. PIMS, czyli dokładnie wieloukładowy stan zapalny po raz pierwszy pojawił się w mediach już wiosną tego roku.

Wiele ważnych instytucji medycznych, jak wyjaśnia „Fakt” przekonuje, że PIMS może mieć jakiś związek z COVID-19, jednak jak twierdziła WHO sprawa wymaga szerszego zbadania, bo na ten moment niewiele wiadomo na temat korelacji obu infekcji.

Na temat PIMS czyli z angielskiego: paediatric inflammatory multisystem syndrome wypowiedział się swego czasu Ernest Kuchara, pediatra i specjalista chorób zakaźnych. Jak zdradził lekarz, po raz pierwszy zauważono chorobę e kwietniu na terenie Anglii.

Na OIOM-y wielu szpitali przyjęto wówczas 12 małych pacjentów z dziwnymi objawami, takimi jak wysoka gorączka, markery zapalne, zapalenie spojówek, wysypka, ale i obrzęki, silne bóle rąk i nóg, czy biegunka i wymioty. Część z dzieci miała dodatni wynik testu na COVID-19. Pojawiła się hipoteza o możliwej korelacji obu chorób.

Wśród dzieci pojawia się nowa i bardzo tajemnicza choroba. Wielu ekspertów przyznaje, że można mieć ona związek z pandemią. O co chodzi

Okazuje się również, że jest to choroba nowa i niewiele o niej wiadomo do dziś. Jest to uogólniony stan zapalny w organizmie. Ma również przypominać chorobę Kawasakiego czy zespół wstrząsu toksycznego. Jednak ma to być schorzenie potencjalnie groźne dla dzieci.

Nie wiadomo również do końca, jak leczyć PIMS. Dziecko musi jednak trafić na oddział intensywnego nadzoru medycznego, gdyż może to stanowić zagrożenie dla jego zdrowia i życia.

Jak radzi lekarz nie można w przypadku samodzielnego diagnozowania dziecka pod tym kątem patrzeć na wybrane objawy, a na całość zachowania i jego stan ogólny.

„Dziecko jest w złym stanie ogólnym, gorączkuje długo, nie bardzo wiadomo, co mu jest, zachowanie dziecka niepokoi rodziców, trzeba skonsultować się z lekarzem” – wyjaśnia w rozmowie z „Faktem” lekarz Ernest Kuchara.

Jak informował portal "Życie": NA WIDOK TEGO PORZUCONEGO KOTA RODZINA, KTÓRA WPROWADZIŁA SIĘ DO NOWEGO DOMU DOSŁOWNIE ZAMARŁA. NA SZCZĘŚCIE SZYBKO ZNALAZŁ SIĘ RATUNEK

Przypomnij sobie: ZNÓW POJAWIĄ SIĘ MASOWE UTRUDNIENIA DLA WIELU POLAKÓW. WSZYSTKO ZACZNIE SIĘ JUŻ 13 GRUDNIA. JEST OFICJALNE POTWIERDZENIE. TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ TŁUMÓW

Portal "Życie" pisał również: LECH WAŁĘSA MIERZY Z KŁOPOTAMI W RODZINIE. BYŁY PREZYDENT NIE BĘDZIE MIAŁ RODZINNEJ ATMOSFERY PODCZAS BOŻEGO NARODZENIA? SENSACYJNE DONIESIENIA MEDIÓW

Pisaliśmy również o: KRÓL DISCO POLO JEST NIESAMOWICIE DUMNY ZE SWOJEJ UKOCHANEJ WNUCZKI! ZENON MARTYNIUK NIE WYOBRAŻA SOBIE ŻYCIA BEZ KONTAKTU Z MALUTKĄ LAURĄ