Kiedy pewna rodzina przeprowadziła się do nowego domu w Filadelfii, zaczęli przenosić rzeczy do piwnicy i nagle zauważyli, że coś się w nich porusza. Przyjrzeli się bliżej i byli zszokowani, gdy znaleźli najbardziej futrzastego kota, pełnego splątanych kłaków na ciele, jakiego kiedykolwiek widzieli, w dodatku skulonego samotnie w kącie.

Jest możliwe, że kot, później nazwany Doorknob, został pozostawiony przez poprzednich właścicieli domu. Z tęsknoty za dawnymi właścicielami, kotka drapała wszystko, co było w jej zasięgu, a jej przednie łapy zostały dosłownie pozbawione pazurów. Biedny kot był tak wykończony i wygłodniały, że ledwo mógł się ruszać, a rodzina wiedziała, że muszą natychmiast jej pomóc.

Doorknob została przyjęta przez ACCT Philly i wszyscy byli zszokowani, kiedy zobaczyli stan, w jakim kotka się znajduje. Wiedzieli, że pierwszą rzeczą, jaką musieli zrobić, było zgolenie całego splątanego futra i martwili się, jak może zareagować - ale kotka była tak wdzięczna za to, że w końcu stała się bezpieczna i trafiła pod dobrą opieką, że wcale jej to nie przeszkadzało.

Na widok tego porzuconego kota rodzina, która wprowadziła się do nowego domu dosłownie zamarła. Na szczęście szybko znalazł się ratunek dla kochanej kotki

„Była taka słodka podczas strzyżenia” - powiedział The Dodo Blake Martin, który pracuje w dziale komunikacji i rozwoju w ACCT Philly.

Sierść Doorknob była jednak tak sfatygowana i skołtuniona, że w pewnym momencie personel musiał ją poddać narkozie, aby kontynuować strzyżenie bez bólu dla kota. Po wielu długich minutach w końcu uwolniła się od całego futra i poczuła o wiele lepiej.

Oprócz pracy w ACCT Philly Martin prowadzi również akcję ratunkową o nazwie Kizzy’s Place i zdecydował się zabrać Doorknob do siebie i umieścić ją w swoim domu tymczasowym dla kotów.

Po wszystkim, przez co przeszła, Doorknob jest bardzo szczęśliwa, że w końcu stała się bezpieczna. Nadal jest trochę zdenerwowana, ale dzięki miłości i cierpliwości wszystkich jej nowych przyjaciół wydaje się, że w mgnieniu oka stanie się szczęśliwym, pewnym siebie kotem.

„Dobrze się zadomowiła - powiedział Martin. „Chowa się trochę pod łóżkiem, ale wychodzi, żeby spędzać czas i dostać trochę czułości. Uwielbia być przytulana” – przekonuje wolontariusz.

Doorknob w ACCT Philly/screen Facebook @ACCT Philly
Doorknob w ACCT Philly/screen Facebook @ACCT Philly
Doorknob w ACCT Philly/screen Facebook @ACCT Philly

Jak informował portal "Życie": JUŻ WIADOMO, JAKA POGODA NASTANIE W BOŻE NARODZENIE I STYCZNIU 2021! CZY UCZNIOWIE BĘDĄ MIELI BIAŁE FERIE ZIMOWE? SYNOPTYCY PODALI NAJNOWSZĄ PROGNOZĘ

Przypomnij sobie: CENY KARPIA NA WIGILIĘ 2020 MOGĄ ZASKOCZYĆ POLAKÓW? ILE TRZEBA BĘDZIE ZAPŁACIĆ ZA KILOGRAM TEJ RYBY? W WIELU SKLEPACH NIE KUPIMY ŻYWEGO KARPIA

Portal "Życie" pisał również: CZY CZEKA NAS TRZECIA FALA PANDEMII? NIEPOKOJĄCE WIEŚCI Z WIELU KRAJÓW. MATEUSZ MORAWIECKI MÓWI, ŻE POLACY MUSZĄ BYĆ GOTOWI NA KAŻDĄ EWENTUALNOŚĆ

Pisaliśmy również o: KRZYSZTOF JACKOWSKI PRZEPOWIEDZIAŁ, CO CZEKA NAS W 2021 ROKU. CZEGO TRZEBA SIĘ SPODZIEWAĆ? JEGO WIZJE O PRZYSZŁOŚCI NIE BRZMIĄ OPTYMISTYCZNIE