Nawet ci, którzy kiedyś traktowali ten kwiat z chłodem, widząc nowe odmiany uprawiane przez hodowców, nie mogą oprzeć się ich cudownemu pięknu.

Chcę wam zdradzić 2 podstawowe zasady pielęgnacji pelargonii, aby kwitły wspaniale i obficie w dużych kwiatostanach. I właśnie te zasady pomogą poprawić ogólny stan rośliny.

Zacznę od pierwszej zasady — karmienia. Od dwóch lat każdego lata podlewam pelargonie ... Zgadnij czym? Myślę, że nikt nie odgadł dobrze. Podlewam je zwykłym mlekiem.

Biorę litr chudego mleka na wiadro z wodą, nalewam, mieszam i podlewam pelargonie.

Nawet te pelargonie, które rosły w cieniu po północnej stronie stanowiska, zakwitły i stały się bogate w zieleń. Słońce w ogóle nie padało na te kwiaty.

Ten prosty opatrunek górny przyczynił się również do wzrostu bujnych kwitnących kwiatostanów i wzmocnienia łodygi.

W rezultacie kwiaty pięknie urosły.

Taki koktajl mleczny dla moich pelargonii przygotowałam po jednym polaniu zwykłą wodą.

A teraz druga zasada, która nie pozwoli na żółknięcie liści geranium. Najczęściej liście rośliny żółkną z powodu nadmiernego podlewania i słabego dopływu tlenu do systemu korzeniowego.

Dlatego zwykle pozwalam ziemi w doniczce wyschnąć.

Jednak zdarza się, że wilgoć mocno pozostaje w glebie i nie wysycha, szczególnie w przypadku gleby ciężkiej. W tym przypadku używam najcieńszej igły dziewiarskiej (pół milimetra) i w kilku miejscach wbijam w ziemię do samego dna.

Przebicia służą jako rodzaj kanałów, przez które powietrze dostaje się do systemu korzeniowego. W ten sposób gleba jest napowietrzona.

Nadmiar wilgoci szybko odparowuje przez te kanały.

Ta procedura może nieznacznie uszkodzić niektóre korzenie, ale nie wpłynie na pelargonie. Wręcz przeciwnie, pobudzi roślinę do wyhodowania nowych korzeni, co jest tylko dla niej dobre.

Oto 2 proste zasady, którymi kieruję się podczas pielęgnacji pelargonii.

O tym się mówi w Polsce: ZNÓW POJAWIĄ SIĘ MASOWE UTRUDNIENIA DLA WIELU POLAKÓW. WSZYSTKO ZACZNIE SIĘ JUŻ 13 GRUDNIA. JEST OFICJALNE POTWIERDZENIE. TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ TŁUMÓW

O tym się mówi na świecie: PORUSZAJĄCA HISTORIA DZIEWCZYNKI, KTÓRA DZIĘKI NIEZNAJOMEJ RODZINIE MOGŁA WRÓCIĆ DO NORMALNEGO ŻYCIA. TO, CO DLA NIE ZROBILI ZACHWYCA