Wybór kwiatów do domu jest wart nie tylko piękna, ale także użyteczności. W mieszkaniach miejskich potrzebne są rośliny, które oczyszczają powietrze z kurzu, drobnoustrojów i substancji toksycznych, wzbogacają je w tlen, nasycają pożytecznymi aromatami i fitoncydami. I powinieneś wiedzieć, że są rośliny, które przyniosą więcej korzyści w kuchni, gdzie z reguły panuje wysoka wilgotność, duszność i opary.

Są takie, które pomagają poprawić atmosferę w biurze — usuwają negatywne skutki promieniowania elektromagnetycznego z komputera, skanera, telewizora. Są też kwiaty w pomieszczeniach, które są bardzo przydatne do uprawy w sypialni.

Oto cztery najbardziej przydatne rośliny domowe:

1. Chlorophytum

Jest mistrzem kwiatów w ulepszaniu pomieszczeń. Kilka z tych roślin wystarczy do wchłonięcia formaldehydu uwalnianego przez syntetyczną izolację w mieszkaniu średniej wielkości. A jeśli umieścisz węgiel aktywny w doniczkach, właściwości oczyszczające chlorophytum wzrosną kilkakrotnie. Ten sanitariusz zabija również szkodliwe bakterie. Nawiasem mówiąc, to nie przypadek, że chlorofity nigdy nie są atakowane przez szkodniki.

2. Fikus

rośliny doniczkowe,screen YT
rośliny doniczkowe,screen YT
rośliny doniczkowe,screen YT

Ma właściwości fitoncidalne, oczyszcza powietrze z toksyn, dlatego miejscem dla niego jest kuchnia czy pokoje, których okna wychodzą np. na ruchliwą autostradę lub teren przemysłowy. Błyszczące liście fikusa są idealne do kuchni: zatrzymują dużą ilość kurzu, ale są wygodne do mycia i wycierania.

Figowiec pomoże również nawilżyć powietrze i nasycić je tlenem. Roślina preferuje miejsca oświetlone, ale nie bezpośrednie światło słoneczne. Podlewanie jest umiarkowane. Jesienią i zimą często zrzuca zdrowe liście z powodu nadmiernego podlewania. Dlatego doświadczeni hodowcy kwiatów radzą nie podlewać rośliny zimą, a jedynie spryskiwać liście.

3. Pelargonia (geranium)

rośliny doniczkowe,screen YT
rośliny doniczkowe,screen YT
rośliny doniczkowe,screen YT

Zalecane do przechowywania w sypialni. Dobroczynne związki produkowane przez pelargonium (tak naukowo nazywa się geranium) działają uspokajająco, co jest bardzo ważne przy stresie i bezsenności. Uwalnia również substancje biologicznie czynne, które zabijają gronkowce i paciorkowce, dezynfekuje pomieszczenia i odstrasza muchy, dzięki czemu będzie całkiem odpowiedni w kuchni.

Ponadto pelargonia ma tendencję do wchłaniania wilgoci i zanieczyszczeń, czyści i odświeża pomieszczenie o zastoju, „kwaśnym” zapachu. Roślina jest bezproblemowa, łatwo się rozmnaża. Światlolubna — najlepiej trzymać na parapecie, po słonecznej stronie. W ciepłym sezonie wymaga obfitego podlewania. Praktycznie nie są dotknięte chorobami i szkodnikami.

4. Aloes

rośliny doniczkowe,screen YT
rośliny doniczkowe,screen YT
rośliny doniczkowe,screen YT

W nocy emituje tlen i pochłania dwutlenek węgla, więc należy go wstawić do sypialni. Usuwa elektryfikację w mieszkaniu. Dodatkowo aloes to prawdziwa domowa karetka. Odpowiednio skrojone liście można nakładać na krwawiącą lub zakażoną ranę. Sok z aloesu pomaga przy bólach głowy i przeziębieniach.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: OJCIEC UCZENNICY W TRAKCIE NAUKI ZDALNEJ ZROBIŁ COŚ DZIWACZNEGO. NAGRANIE TRAFIŁO DO SIECI, A TATA DZIEWCZYNKI STAŁ SIĘ GWIAZDĄ INTERNETU! CO ZROBIŁ

O tym się mówi w Polsce: ZNÓW POJAWIĄ SIĘ MASOWE UTRUDNIENIA DLA WIELU POLAKÓW. WSZYSTKO ZACZNIE SIĘ JUŻ 13 GRUDNIA. JEST OFICJALNE POTWIERDZENIE. TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ TŁUMÓW

O tym się mówi na świecie: PORUSZAJĄCA HISTORIA DZIEWCZYNKI, KTÓRA DZIĘKI NIEZNAJOMEJ RODZINIE MOGŁA WRÓCIĆ DO NORMALNEGO ŻYCIA. TO, CO DLA NIE ZROBILI ZACHWYCA