Jak podaje portal "Interia", do naszych zlewów często trafiają rzeczy, które nie powinny się tam w ogóle znaleźć, jak choćby odpadki z przygotowywanych w kuchni potraw. Niestety jest to prosta droga do powstania zatoru, którego usunięcie może okazać się problematyczne i wyjątkowo trudne. Czego należy unikać?

Fusy z kawy i liście herbaty

Najczęstszym błędem, jaki popełnia wielu z nas jest wyrzucanie do zlewu fusów z kawy lub liści herbaty pozostłych po ich parzeniu. Z pozoru niegroźne fusy mogą przyczynić się do powstania trudnych do usunięcia zatorów.

Fusy należy wyrzucić do pojemnika na bioodpady, przy`domowego kompostownika lub wykorzystać w zabiegach pielęgnacyjnych do ciała lub w ogrodzie.

Olej

Wylewanie do zlewu lub toalety oloju, to kolejny z najczęściej popełnianych błędów, którego konsekwecje mogą być dotkliwe. Niezależnie od tego, czy olej jest gorący, czy zimny sprzyja powstawaniu zatorów. Gdzie więc powinien trafić?

Jego niewielką ilość możemy wytrzeć ręcznikiem papierowym, który wchłonie tłuszcz. Następnie wystarczy wyrzucić papierowy ręcznik do zwykłego kosza na śmieci. Jeśli oleju jest więcej, najlepszym rozwiązaniem będzie przelanie go do słoika, w którym później wyrzucimy go do śmieci.

Zatkany zlew/ YouTube @Antykaloryfer
Zatkany zlew/ YouTube @Antykaloryfer
Zapchany zlew/ YouTube @Antykaloryfer

Mąka

Kolejnym produktem, którego nidgy nie należy wrzucać do zlewu jest mąka. W połączeniu z wodą tworzy ona bowiem kleistą maź, która bardzo łatwo może przyczynić się do powstania zatoru. Przed umyciem, naczynie z resztkami mąki należy opróżnić do śmietnika.

Resztki jedzenia

Niezależnie od tego, jakie potrawy przyrządzamy musimy pamiętać o tym, że w zlewie nie powinny się znaleźć żadne resztki jedzenia. Dotyczy się to wszystkiego od kawałków mięsa, przez makarony, kasze, warzywa, owoce, pestki do skorupek jaj.

Należy pamiętać, że nie tylko mogą się na nich rozwijać groźne dla naszego zdrowia drobnoustruje, ale mogą się przyczynić do trudnych do udrożnienia zatorów.

Zatkany zlew/ YouTube @Przedsiębiorstwo Sani-Motel
Zatkany zlew/ YouTube @Przedsiębiorstwo Sani-Motel
Zatkany zlew/ YouTube @Przedsiębiostwo Sani-Motel

Zdarzyło się wam popełnić wymienione błędy?

To też może cię zainteresować: Gazeta włożona do lodówki może zdziałać cuda. Efekt niejednego zaskoczy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Na jaw wyszły kolejne tajemnicy z życia Dagmary. Kaźmierskiej. Ta informacja zaskoczy wiele osób. O co chodzi

O tym się mówi: TVP szykuje Sylwestra Marzeń 2020/2021. Kto wystąpi i ile dostanie za to pieniędzy? Pierwsze przecieki, to najniższe kwoty w historii