Jak podaje portal "Wirtualna Polska", lodówka jest jednym z ważniejszych elemntów wyposażenia w naszych domach. To tu trzymamy jedzenie, nic dziwnego, że stramy się regularnie czyścić i przecierać jej wnętrze. Mimo to, zdarza się, że z naszej lodówki wydobywa się nieprzyjemny zapach. Jeśli chcesz się pozbyć przykrych zapachów, jest na to prosty sposób! Jaki?

Włóż gazetę do lodówki

Na nieprzyjemny zapach w lodówce wywołany niewłaściwie przechowywanymi potrawami lub produktami o intensywnej woni może skutecznie uprzykrzyć życie. Silne zapachy łatwo przenikają do innych potraw, pogarszając ich walory. Na szczęście jest na to prosty sposób - gazeta!

Sposób jest banalnie prosty. Wystarczy nasączyć kawałek najzwyklejszej czarno-białej gazety wodą i zmiąć go w dłoniach formując kulkę. Wystarczy 24 godziny, żeby zapachy straciły swoją intensywność. Kolejne kilka godzin sprawi, że przykre zapachy zupełnie znikną. Kiedy już pozbędziemy się przykrych zapachów wyjmujemy nasz gazeciany pochłaniacz zapachów i umieszczamy w lodówce kolejną kulę.

YouTube

Inne domowe sposoby

Zaskakującym, ale bardzo skutecznym pochłaniaczem nieprzyjemnych zapachów jest żwirek dla kota. Wystarczy nasypać odrobinę żwirku do miseczki i umieścić ją na półce w lodówce na całą noc.

Dobrze sprawdzi się również czyszczenie lodówki roztworem octu i wody. Ocet nie tylko świetnie dezynfekuje, ale również neutralizuje nieprzyjemne zapachy ryb, cebuli, czy serów. Jeśli zależy nam na usunięciu brzydkich zapachów umieść miseczkę z wodą i octem na półce. I gotowe!

YouTube

Do świetnych neutralizatorów należą również skórki cytryny i mandarynki. Wystarczy je drobno posiekać, zmieszać z sodą oczyszczoną oraz goździkami. Zadziałają błyskawicznie!

A wy, macie jakieś patenty na nieprzyjemny zapach w lodówce?

To też może cię zainteresować: Niezawodne sposoby na mole spożywcze. Co zrobić, by pozbyć się uch raz na zawsze

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Była ulubioną pogodynką Polaków i zdecydowała się wyjechać z kraju! Co robi Marzena Sienkiewicz? Życie prezenterki pogody przybrało zaskakujący obrót

O tym się mówi: Rząd przedłuża uciążliwy zakaz. Obostrzenie dotyczy tysięcy Polaków. O co chodzi