Problem pralki, która „skacze” po całej łazience, niekiedy potrafi naprawdę dać się we znaki. Podczas robienia prania kłopotliwy jest wówczas nie tylko hałas, ale i fakt, że urządzenie może łatwo zniszczyć np. płytki. Co więcej, po każdym praniu trzeba przesuwać ją na swoje miejsce.

Brzmi jak problem nie do rozwiązania? Nic bardziej mylnego! Wystarczy kilka chwil, by raz na zawsze odkryć i wyeliminować przyczynę zamieszania.

Jak ujarzmić „chodzącą pralkę”?

Portal Polki zauważa, że bardziej hałaśliwe wirowanie jest czymś zupełnie normalnym, jednak robi się kiepsko, gdy pralka porusza się po całej łazience. Dlatego warto wiedzieć, jak temu zaradzić.

Czyszczenie pralki/screen YouTube @HandyDadTV
Czyszczenie pralki/screen YouTube @HandyDadTV

To proste – każda pralka ma nóżki, które można wykorzystać, by ją wypoziomować. Jak? Wystarczy ustawić ją na równym podłożu, a następnie wyregulować nóżki, by była stabilna.

Jest też inny sposób – można wziąć niewielkie piłeczki i przeciąć je na pół, a później wsunąć pod pralkę, której nóżki należy przemyć acetonem, zaś płytki pod spodem – płynem do mycia szyb.

Kolejnym sposobem jest wykorzystanie maty antywibracyjnej, dzięki której pralka powinna przestać „skakać”.

Nic z powyższych nie zadziałało? Pozostała jeszcze jedna metoda – oględziny urządzenia i usunięcie fabrycznych blokad. Gdzie się znajdują? W każdej pralce może to być inne miejsce, należy więc zajrzeć do instrukcji.

Pranie. Źródło: Youtube
Pranie. Źródło: Youtube

Jeśli problem wciąż nie ustąpił, przyjrzyjmy się naszemu praniu – czy nie obciążamy bębna zbyt mocno? A może właśnie wstawiamy zbyt małe pranie? Jeśli tak – mamy odpowiedź, co zrobić, by pralka przestała „chodzić”.

W przypadku, gdy żadna z wymienionych metod nie zadziała, zostaje serwis urządzenia – najprawdopodobniej „skacze” przez pękniętą sprężynę albo amortyzator.

To też może cię zainteresować: CZY NA STAREJ MONECIE MOŻNA ZAROBIĆ 2,8 MILIONA ZŁOTYCH? JEDNEMU Z KOLEKCJONERÓW WŁAŚNIE SIĘ TO UDAŁO! POD KONIEC LISTOPADA PADŁ PRAWDZIWY REKORD

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KIEROWCY JUŻ OD SOBOTY MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA ZMIANY W PRZEPISACH. WIELE Z NICH JEST NA PLUS, ALE NIE WSZYSCY BĘDĄ Z TEGO ZADOWOLENI. O CO CHODZI

O tym się mówi w Polsce: W 2021 ROKU PORTFELE WIELU POLAKÓW MOGĄ SIĘ USZCZUPLIĆ NAWET O 2800 ZŁOTYCH. JUŻ OD PRZYSZŁEGO ROKU W GÓRĘ PÓJDZIE STAWKA, KTÓRA DOTKNIE MASĘ OSÓB

O tym się mówi na świecie: ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA BIJE NA ALARM I OSTRZEGA PRZED KOLEJNĄ EPIDEMIĄ. CORAZ WIĘCEJ OFIAR GROŹNEJ CHOROBY

Z życia gwiazd: JAK WYGLĄDAŁY OSTATNIE TYGODNIE VIOLETTY VILLAS? SZCZEGÓŁY ZDRADZIŁA MIESZKANKA LEWINA KŁODZKIEGO. TO, JAK ŻYŁA DIWA NIE MIEŚCI SIĘ W GŁOWIE