Tłuczek do mięsa jest bardzo przydatnym narzędziem w kuchni. Dzięki niemu rozbite kotlety wieprzowe są cieńsze, miękkie i delikatne. Niewiele osób wie jednak, jak prawidłowo używać tłuczka do mięsa.

Tłuczek do mięsa skrywa tajemnicę, o której wiedzą nieliczni

Wiele osób używa tłuczka do mięsa w celu przyrządzenia idealnych kotletów schabowych. O ile wiadomo, że jego kraciasta strona służy właśnie do rozbijania schabu, o tyle pasiasta jest używana niepoprawnie lub prawie w ogóle.

Tłuczek do mięsa. Źródło: kobieta.wp.pl
Tłuczek do mięsa. Źródło: kobieta.wp.pl
Tłuczek do mięsa. Źródło: kobieta.wp.pl

Każda strona tłuczka do mięs jest używana do konkretnego mięsa. Kraciasta głównie do wieprzowego schabu, natomiast pasiasta pomoże w rozbiciu mięsa wołowego oraz karkówki.

Druga strona tłuczka do mięsa ma specjalne zastosowanie

Delikatne kawałki mięsa nie powinny być rozbijane kraciastą stroną ponieważ włókna mięsa staną się zbyt cienkie. Po smażeniu skurczone mięsa będzie twarde i suche.

Dlatego do wołowiny oraz karkówki powinno się używać pasiastej strony tłuczka. Jest ona przystosowana do delikatniejszej struktury mięsa. Używanie odpowiedniej strony tłuczka może nas uratować od kulinarnej katastrofy.

Mięso wieprzowe. Screen: Gazeta.pl
Mięso wieprzowe. Screen: Gazeta.pl
Mięso wieprzowe. Screen: Gazeta.pl

Przyrządzając kotlety warto jednak pamiętać o tym, by delikatnie rozbijać strukturę mięsa. Dzięki temu kawałki nie wyjdą zbyt cienkie – powinny mieć trochę mniej niż centymetr grubości.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO