Pomaga zachować kolor rzeczy.

Ocet doskonale rozpuszcza osad z mydła lub proszku, zapobiegając tym samym blaknięciu tkanin. Dlatego nie musisz już wyrzucać rzeczy, tylko dlatego, że straciły swój kolor.

Pełni funkcję klimatyzacjiOcet zmiękcza wszystko lepiej niż wiele płynów. Jest to szczególnie ważne podczas prania pościeli i ręczników.

Zapewni efekt antystatyczny

Koniec z szukaniem antystatyki w przeddzień wakacji. Twoje sukienki i swetry zapomną o tej funkcji dzięki octowi dodanemu podczas prania.

Zwróci rzeczy do dawnej bielizny.

Pożółkłe koszulki i szare ręczniki można i należy przywrócić do normalnego stanu. Aby to zrobić wystarczy uprać je w pralce, dodając tylko ocet — jego kwas doskonale niszczy cząsteczki brudu.

Usuwa plamy

Od teraz można łatwo i na długo zapomnieć o drogich odplamiaczach, bo ocet wystarczy do tej funkcji. A jeśli dodasz do tego sodę, możesz śmiało powiedzieć — plamy znikną na zawsze.

Usuwa „wstydliwe” zapachy

W takich sytuacjach ocet pomoże usunąć wszelkie nieprzyjemne zapachy — wystarczy dodać go do pralki przed praniem.

Zapobiega tworzeniu się kamienia.

Oprócz rzeczy ocet będzie bardzo przydatny w pralce. Chroni maszynę przed pleśnią, kamieniem, nieprzyjemnym zapachem i szkodliwymi bakteriami.

Ile i gdzie dodać

W zależności od celu użycia i pożądanego rezultatu dawki mogą być dwie: 200 lub 100 ml.

Mniejszą objętość stosuje się, gdy ocet działa odżywczo, antystatycznie lub wybielająco. Ponadto 100 ml wystarczy, aby odświeżyć kolor lub usunąć zapachy. W takim przypadku wlej ocet do komory pralki.

Do usunięcia plam, ochrony pralki i usunięcia szczególnie uporczywych i nieprzyjemnych zapachów potrzeba 200 ml octu. W takim przypadku płyn należy wlać do rowu na proszek.

Kiedy nie używać

Nie używaj octu, jeśli zamierzasz prać jedwab — jest bardzo wrażliwy na kwasy. Dotyczy to również produktów wykonanych ze skóry, koronki i satyny lnu, aksamitu i szyfonu — nie tolerują kwasu octowego i po prostu stają się bezużyteczne.

Jak informował portal "Życie": NAJLEPIEJ STRZEŻONY DOM W POLSCE TO WILLA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO NA WARSZAWSKIM ŻOLIBORZU? PREZES PIS MA MIESZKAĆ W TWIERDZY. PILNUJE GO MASA OSÓB

Przypomnij sobie: WSZYSCY PAMIĘTAMY NASTOLETNIĄ MAŁGOSIĘ Z SERIALU „NIANIA”! ODTWÓRCZYNI ROLI MA TRUDNĄ HISTORIĘ. SAMOTNIE WYCHOWYWAŁA SYNKA, KTÓRY CIĘŻKO ZACHOROWAŁ

Portal "Życie" pisał również: POTĘŻNE PIENIĄDZE TRAFIĄ Z BUDŻETU PAŃSTWA DO TADEUSZA RYDZYKA? DLA MINISTRA KULTURY TO „PRIORYTETOWA INWESTYCJA W ZAKRESIE KULTURY”. TO MAŁA FORTUNA