Grudnik - jak zadbać o zimowy kwiat?

Jak podaje portal "Polki", istnieje kwiat, który powinien stać się istnym symbolem Bożego Narodzenia, bowiem zakwita właśnie w tym okresie, a dodatkowo nazywany jest bożonarodzeniowym kaktusem. Wygląda przepięknie i szczerze mówiąc kolorami nie pasuje do zimowej aury. Jak zadbać o tę niezwykłą i oryginalną roślinę, która budzi się do życia w grudniu?

Grudnik, jak sama nazwa wskazuje, kwitnie na przełomie listopada i grudnia. Roślina ta potrzebuje wówczas częstej pielęgnacji. Należy pamiętać, aby podlewać ją co trzy lub cztery dni. Kwiaty te mogą służyć nam przez cały rok, jeśli zapamiętamy, że dwa razy w ciągu dwunastu miesięcy potrzebują odpoczynku. Mowa o przełomie lutego i marca oraz od sierpnia aż do października. Wtedy najlepiej ograniczyć podlewanie i nawożenie rośliny, którą warto umieścić w zacienionym miejscu.

Grudnik lubi niższe temperatury, poniżej 21 stopni Celsjusza. Jest rośliną łatwą w pielęgnacji i uprawie. Nie należy do ofiar szkodników. Występuje w różnyc wersjach kolorystycznych: białej, pomarańczowo-czerwonej oraz mocno różowej.

To również może Cię zainteresować: JEŚLI TWÓJ ANIOŁ CHCE CIĘ OSTRZEC, WYSYŁA CI JEDEN Z TYCH PIĘCIU SYGNAŁÓW

Zobacz także: KSIĄŻĘ HARRY PRZEŻYWA TRUDNE CHWILE. ODESZŁA WAŻNA DLA NIEGO OSOBA