Oczywiście nie jest to dla nas zaskoczeniem, biorąc pod uwagę dane dotyczące właściwości zdrowotnych herbat ziołowych, zielonych i czarnych.

Jednak zalety czarnej herbaty w torebkach nie kończą się na tym. Pokażemy Ci, jak ponownie wykorzystać torebkę herbaty.

1. pielęgnacja skóry. Jeśli masz łagodne podrażnienie skóry, ugryzienie owada lub oparzenie, przyłóż torebkę herbaty do uszkodzonej skóry, a poczujesz ulgę.

Dodatkowo liście herbaty doskonale łagodzą obrzęki powiek i likwidują worki pod oczami. Bardzo łatwo jest wziąć dwie świeżo zużyte torebki herbaty, położyć je na powiekach i po prostu położyć się na pięć do dziesięciu minut, relaksując się. Efekt Cię zaskoczy!

2. Dezodorant do stóp. Umieść torebki herbaty w butach, aby pozbyć się zapachu.

A jeśli upuścisz 1-2 krople ulubionych olejków eterycznych na używaną i wysuszoną saszetkę, uzyskasz wspaniały wytrawny zapach. Można go używać w toalecie lub zawiesić na sznurku w szafce na buty. Torebka z herbatą będzie ładnie pachnieć przez bardzo długi czas.

3. Jako neutralizator nieprzyjemnych zapachów w lodówce. Otwarte opakowanie nawet najtańszej herbaty doskonale pochłania zapachy z lodówki. Smażona ryba lub kotlety, czosnek lub sałatka z cebulą wydzielają własny zapach i impregnują nim inne potrawy.

Nie zawsze jest możliwe zapakowanie ich do szczelnie zamkniętych pojemników, więc istnieje problem niechcianego „aromatyzowania”. Zużyte torebki herbaty świetnie nadają się do pozbycia się nieprzyjemnych zapachów z lodówki. Zaletą tej metody jest to, że zawsze możesz przechowywać w niej kilka torebek, regularnie wymieniając je na świeże po każdym przyjęciu herbacianym.

4. Jako środek myjący i czyszczący. Obraz ten jest znany wszystkim pracownikom biurowym: pili herbatę, wypłukiwali filiżankę, na filiżance pozostały brązowe plamy. Do czyszczenia na połysk potrzebujesz myjki, sody oczyszczonej lub proszku do szorowania. Wszystkie te środki doskonale zastąpi zużyta torebka herbaty! Nie wyrzucaj jej od razu, połóż na spodku, a następnie przetrzyj saszetką — będzie lśnił czysto!

5. Aby usunąć tłuszcz z naczyń. Brudnego naczynia nie można myć w zimnej wodzie, chyba że dostępny jest specjalny środek rozpuszczający tłuszcz. Namoczyć naczynia w zużytych torebkach herbaty. Garbniki zawarte w herbacie rozpuszczą tłuszcz. Potem możesz łatwo umyć naczynia. Czysty i zrównoważony sposób!

6. Czyszczenie szkła. Aby wyczyścić lustra, okna i inne powierzchnie, wystarczy zalać wrzątkiem stare torebki herbaty i spryskać szyby powstałym roztworem herbaty. Pozwoli ci to łatwo pozbyć się wszelkich zabrudzeń i odcisków palców.

Możesz udostępnić ten przydatny artykuł swoim znajomym!

Jak informował portal "Życie": LECH WAŁĘSA POKAZAŁ NA FACEBOOKU ZDUMIEWAJĄCY OBRAZ I TRZY NAPRAWDĘ PORAŻAJĄCE SŁOWA! O CO CHODZI BYŁEMU PREZYDENTOWI? DAJE JASNY SYGNAŁ DO DZIAŁANIA

Przypomnij sobie: ZDUMIEWAJĄCE DONIESIENIA O PAPIEŻU FRANCISZKU! CZY OJCIEC ŚWIĘTY PRZECHODZIŁ CIĘŻKĄ CHOROBĘ, KTÓRA MOGŁA SKOŃCZYĆ SIĘ ŹLE? PAPIEŻ ZASKOCZYŁ WYZNANIEM

Portal "Życie" pisał również: PORUSZAJĄCY WPIS BYŁEGO MĘŻA MARTY KACZYŃSKIEJ W INTERNECIE. MARCIN DUBIENIECKI ZDECYDOWAŁ SIĘ NA BARDZO MOCNE SŁOWA. CHODZI O ZNANEGO POLITYKA