Od kilku tygodni w mediach nieustannie pojawiają się różne informacje na temat waloryzacji rent oraz emerytur, która będzie mieć miejsce już w marcu 2021 roku. Czy w przyszłym roku seniorzy wreszcie będą mieć powody do radości?

Czy w przyszłym roku sytuacja ulegnie dużej poprawie?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że wysokość rent oraz emerytur w naszym kraju w wielu przypadkach jest po prostu nie do przyjęcia. Wiele osób ma problemy z tym, aby za otrzymywaną kwotę świadczenia opłacić rachunki, a także zakupić żywność i leki. Czy nowa waloryzacja spowoduje, że sytuacja świadczeniobiorców ulegnie poprawie?

Jak informuje portal Super Biznes, może okazać się, że waloryzacja rent i emerytur w 2021 roku będzie wyższa niż obiecywano. Niedawno mówiono bowiem o wzrośnie waloryzacji z 3,84% do 4,16%. Co ciekawe, nie jest wykluczone, że waloryzacja będzie jeszcze wyższa!

Ile wyniesie waloryzacja?

Wszystko to może być możliwe za sprawą inflacji. Jak przekazuje Eurostat w naszym kraju inflacja od kilku lat ma wskaźnik aż 3,8%! Okazuje się więc, że dzięki temu waloryzacja rent i emerytur w przyszłym roku może dojść nawet do poziomu 4,34%!

Wynika więc z tego, że osoby otrzymujące najniższe emerytury otrzymają aż 52 złote więcej! Natomiast emeryci, którzy pobierają przeciętne świadczenie emerytalne na poziomie 2500 złotych otrzymaliby podwyżkę w wysokości 110 zł!

Pamiętajmy jednak, że inflacja przyczynia się także do wzrostu cen. Biorąc więc pod uwagę wszystkie czynniki może się okazać, że wzrost otrzymywanych świadczeń wcale nie zostanie zauważony przez emerytów, bowiem więcej będą oni musieli wydać na codzienne wydatki.