Musisz również wziąć pod uwagę czas od momentu uderzenia nasion o ziemię do pierwszych warzyw. Wynika to z warunków wzrostu. Ogórki to roślina, która kocha ciepło i wilgoć.

W naturze zapylanie kwiatów odbywa się za pomocą owadów. W mieszkaniu to niemożliwe. Dlatego powinieneś używać samozapylających odmian ogórków.

Uprawa ogórków w pomieszczeniach jest bardzo ekscytującym i niezbyt skomplikowanym procesem. Będąc roślinami tolerującymi cień, ogórki na oknie czują się całkiem dobrze, aktywnie kwitną i owocują ku uciesze właścicieli.

Zimą wielu uważa sałatkę ze świeżych ogórków za przysmak. Jednak tylko dla tych, którzy nie wiedzą, jak uprawiać ogórki na parapecie. Z cierpliwością i oknami wychodzącymi na południe, południowy wschód lub południowy zachód, nie jest to nic skomplikowanego.

Ogórek jest nie tylko kulturą kochającą światło, ale także ciepłolubną, dlatego temperatura w pobliżu okna nie powinna być niższa niż 20 ° C, a ponadto należy go chronić przed przeciągami.

Kolejnym kluczem do sukcesu uprawy ogórków na parapecie jest odpowiednia odmiana ogórka, która dobrze owocuje w pomieszczeniach.

Zaprawianie nasion i przygotowanie do siewu

Przed rozpoczęciem siewu przyjrzyj się dokładnie kolorowi nasion: zabarwione — już zaprawione, białe — po prostu należy do tej procedury.

Jak przetwarzać:

Zalać nasiona roztworem manganu (1 g: 100 ml);

po 30 minutach pozbądź się tych, które wypłynęły;

resztę wyjmij i rozłóż na mokrej gazie przez dwa dni;

podlewaj nasiona stymulantem wzrostu.

Kiełkowanie nasion

Do kiełkowania używa się pelitów torfowych lub zwykłych plastikowych kubków. Obie metody obejmują dalsze nurkowanie. Odbywa się, to gdy tylko przyszła roślina otrzyma co najmniej pięć normalnych liści. Możesz obejść się bez przesadzania — w takim przypadku zasiej natychmiast w stałym miejscu i przykryj doniczkę z sadzonkami przezroczystą folią.

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę?

Uprawa ogórków domowych zapewnia jeszcze 2 zasady związane z podlewaniem i nawożeniem. Podlewanie powinno być regularne i umiarkowane. Nie dopuść do wyschnięcia gleby lub nadmiernej wilgoci.

Pędy ogórka są zapłodnione tylko 2 razy: po pojawieniu się drugiego prawdziwego liścia; po pojawieniu się trzeciego liścia. Jako nawóz stosuje się gotowe mieszanki lub roztwór mocznika.