To dość powszechny problem i nawet umycie wszystkich przegródek urządzenia może nie pomóc. Jednak pomysłowy sposób używania wilgotnej gazety może poprawić sytuację.

Musisz wziąć jedną gazetę, spryskać ją wodą z butelki z rozpylaczem. A potem — zgnieć papier i włóż do zamrażarki. Po około 12 godzinach intensywność zapachu zacznie się zmniejszać.

Za półtora dnia zapach prawie zniknie, a na papierze zaczną pojawiać się wizualne zmiany. Jest to szczególnie widoczne, gdy na powierzchni jest mało nadruku.

Wynika to z faktu, że papier zwilżony wodą wchłonie uporczywe aromaty. W tym momencie gazetę należy wymienić na nową, w przeciwnym razie efekt zacznie zanikać.

Oczywiście całkowite pozbycie się wątpliwych aromatów żywności nie zadziała. Nie jest to zaskakujące: w lodówce zawsze jest jakiś rodzaj żywności, w której zachodzą zmiany organiczne. Jednak każdy może zmniejszyć intensywność zapachów żywności we własnym zakresie.

To też może cię zainteresować: SZPITAL TYMCZASOWY NA STADIONIE NARODOWYM W WARSZAWIE ŚWIECI PUSTKAMI. DLACZEGO TAK SIĘ DZIEJE, SKORO W SZPITALACH BRAKUJE MIEJSC

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WIĘCEJ PIENIĘDZY DLA EMERYTÓW JUŻ W PRZYSZŁYM ROKU. O ILE WIĘCEJ OTRZYMAJĄ NAJBIEDNIEJSI SENIORZY

O tym się mówi w Polsce: WARSZAWA: CZY COROCZNY MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI SIĘ ODBĘDZIE? ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ, ŻE TAK, ALE W ZMIENIONEJ FORMIE. O CO CHODZI