Domowe sposoby często okazują się najlepsze. W jednym z poprzednich artykułów wspominaliśmy, jak można pozbyć się nadmiernej wilgoci – wystarczy soda oczyszczona, kreda lub sól morska.

Tym razem głównym bohaterem tekstu ponownie stanie się wszechstronna soda. Do czego można jej użyć i jaki jest cel w rozsypywaniu białego proszku na materacu?

Soda oczyszczona na materac - co daje?

Warto pamiętać, że łóżko, w którym śpimy na co dzień, również należy czyścić. Materac od mebla zazwyczaj jest wygodny i można się zrelaksować, kładąc się tam po ciężkim dniu.

Soda oczyszczona. Źródło: ohme.pl
Soda oczyszczona. Źródło: ohme.pl

Jednak do pełnego posprzątania nie wystarczy wytarcie kurzy i umycie podłóg – nasz materac także powinien być czyszczony. Z pomocą może przyjść wszechstronny, najlepszy przyjaciel w sprzątaniu – soda oczyszczona.

Może służyć niemal do wszystkiego jako rewelacyjny środek czystości, przydaje się także w kuchni i warto zawsze mieć ją pod ręką. Okazuje się, że świetnie sprawdzi się także do… wysypania na materacu. Czy to ma głębszy cel?

Oczywiście, że tak! Jaki?

Należy pamiętać o tym, że w łóżku może znaleźć się sporo bakterii, które kochają wilgotne i ciepłe miejsca. Zmiana pościeli to nieco za mało, by się ich pozbyć.

Portal Parenting zwraca uwagę na fakt, że można poradzić sobie z nimi właśnie przez stosowanie sody oczyszczonej. Wystarczy w ten sposób czyścić materac.

Jak? Po prostu zdjąć pościel, wysypać sodę na materac, odczekać pół godziny i odkurzyć ją. Dzięki temu drobnoustroje zostaną wyeliminowane!

Soda oczyszczona/screen Pexels
Soda oczyszczona/screen Pexels

Można również stworzyć domowy spray, jednak to sposób na lato. Robi się go ze szklanki octu oraz 3 łyżek sody, a później mieszaninę rozpyla z butelki z atomizerem, niezbyt obficie. Następnie otwiera się okno, wietrzy przez około godzinę, odkurza łóżko i voila – gotowe!

Przypomnij sobie o… POLACY MUSZĄ BYĆ GOTOWI NA NOWE OBOSTRZENIA. NOSZĄC MASECZKĘ NIE WOLNO NAM JEŚĆ I PIĆ. CZY JEDNAK SĄ TO WSZYSTKIE ZAKAZY, KTÓRE OBECNIE PANUJĄ

Jak informował portal Życie: WARSZAWA: SZKOŁY W STOLICY PRZECHODZĄ KRYZYS. CORAZ WIĘCEJ NAUCZYCIELI PRZECHODZI NA ZWOLNIENIA LUB KWARANTANNĘ. DYREKTORZY NIE WIEDZĄ, CO ROBIĆ

Portal Życie pisał również o… MAŁOPOLSKA: KRAKÓW I WIĘKSZOŚĆ POWIATÓW W WOJEWÓDZTWIE TRAFI W TYM TYGODNIU DO STREFY CZERWONEJ? STATYSTYKI SĄ NIEPOKOJĄCE