W niektórych rodzinach gąbka zmienia się w miarę zużywania się, ale nie wydaje się to wcale higieniczne.

Gąbka do mycia naczyń to jedna z najbardziej „brudnych” rzeczy w domu, mimo ciągłego kontaktu z detergentem, sodą i octem. Jak wykazała analiza, zwykłe gąbki są 200 000 razy brudniejsze od deski sedesowej!

Gąbka podczas użytkowania gromadzi dużą ilość bakterii, które po prostu nie mają czasu na całkowite „wypłukanie” się.

Biorąc pod uwagę, że jedna gąbka w rodzinie może być używana do mycia naczyń, a także kuchenki i kuchenki mikrofalowej, a także stołu, a nawet miski dla kota, nie jest zaskakujące, że szybko gromadzi zarazki. Eksperci zalecają wymianę gąbki raz w tygodniu.

Dlatego lepiej jest użyć kilku gąbek, które najlepiej będą leżeć w różnych miejscach. Jeśli myjesz naczynia tą samą gąbką i jednocześnie przecierasz kuchenkę, stół, czasem wyciera się plamy z podłogi itp.

To warto zaopatrzyć się w inną gąbkę, w której możesz uciąć róg. Dzięki temu nie można się zmylić, która gąbka jest używana do jakich celów (różne kolory gąbek też nie zawsze pomagają).

To samo można zrobić z gąbkami, które nie nadają się już do mycia naczyń, ale można je bezpiecznie stosować do czyszczenia.

Ścięty róg to znak rozpoznawczy, że tej gąbki można używać do czyszczenia kuchni lub mycia misek zwierzaka, ale nie do mycia naczyń.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: NIEBOTYCZNIE WYSOKIE ZAROBKI PROWADZĄCEJ PROGRAM „ROLNIK SZUKA ŻONY”, MARTY MANOWSKIEJ. NIEMALŻE NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ, ŻE PROWADZĄCA TYLE ZARABIA

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA ZIMĘ UCIESZY WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW BIAŁYCH ŚWIĄT. ZIMA W TYM ROKU BĘDZIE ZUPEŁNIE INNA NIŻ POPRZEDNIA. JAK ZATEM BĘDZIE

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: JUSTYNA KOWALCZYK PRZEKAZAŁA SWOIM FANOM WSPANIAŁE WIEŚCI. WŁAŚNIE STANĘŁA NA ŚLUBNYM KOBIERCU. INTERNAUCI SĄ OCZAROWANI TYM, JAK WYGLĄDAŁA TAMTEGO DNIA