Jednak z wiekiem stałam się prawdziwą gospodynią domową i chcę stworzyć atmosferę komfortu we własnym domu. Pomagają mi w tym rośliny. Dlatego w mojej kuchni rosną dwa awokado, które wyrosły z nasion. Dlatego teraz coraz bardziej interesuje mnie, jak właściwie dbać o rośliny, aby jak najdłużej cieszyły oko.

Niewiele osób zgaduje, ale do pielęgnacji roślin można użyć nadtlenku wodoru, który nasyca roślinę wszystkimi niezbędnymi minerałami i substancjami odżywczymi.

Kiedy roślina nie otrzymuje wystarczającej ilości minerałów, jej wzrost i rozwój spowalniają, co z czasem może doprowadzić do śmierci doniczki.

Może być również stosowany do dezynfekcji liści i gleby. Nawet nasiona są często traktowane nadtlenkiem wodoru przed sądzeniem, aby zapobiec różnym chorobom.

Jak używać nadtlenku wodoru
Lek można stosować na różne sposoby:

1. Dodaj dwie łyżki 3% roztworu nadtlenku wodoru do litrowej butelki infuzji. Wlej tę mieszaninę do butelki z rozpylaczem i spryskaj rośliny każdego dnia. Spryskaj rośliny doniczkowe z zewnątrz.

2. Do podlewania: rozcieńczyć 2 łyżki. l. nadtlenek wodoru w wodzie bez chloru (najlepsza jest woda deszczowa). Następnie podlej swojego zielonego przyjaciela w zwykły sposób. Do codziennego podlewania wystarczy kilka kropli na 1 litr wody.

3. Do pielęgnacji gleby przygotować następujący roztwór: rozcieńczyć 3 ml nadtlenku w 1 litrze wody. Do podlewania nadtlenek można stosować tylko raz w tygodniu, aby nie spalić korzeni.

4. Od szkodników: skuteczny nadtlenek wodoru chroni od muszek, przędziorków, ryjkowców i innych. Wystarczy przygotować roztwór np. Do opryskiwania i dodać do niego jod: 30 ml nadtlenku wodoru, 250 ml wody i 40 kropli jodu. Potraktuj doniczki roztworem raz na 5 dni.

Karmienie roślin doniczkowych

Nadtlenek ma działanie utleniające, antyseptyczne, leczy nie tylko liście, ale i ziemię, chroni przed szkodnikami, jest dobrą profilaktyką chorób. Nadtlenek wodoru zawiera dużą liczbę pierwiastków śladowych, które sprzyjają bujnemu kwitnieniu i wzrostowi roślin.

Najważniejsze jest, aby przestrzegać dawkowania, aby nie spalić rośliny. Ponadto doświadczeni ogrodnicy zapewniają, że efekt nadtlenku będzie wkrótce zauważalny.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: PRZED BLOKIEM STAŁO AŻ SIEDEM KARETEK. ŚWIADKOWIE ZDARZENIA ZAPAMIĘTAJĄ TEN DZIEŃ NA DŁUGO. CO TAKIEGO SIĘ TAM STAŁO

Jak informował portal Życie: KIEDY WRESZCIE UDA NAM SIĘ OPANOWAĆ EPIDEMIĘ KORONAWIRUSA? WICEMINISTER ZDROWIA ZABRAŁ GŁOS W TEJ SPRAWIE