Pierwsze przypadki koronawirusa na świecie pojawiły się pod koniec ubiegłego roku. W naszym kraju pierwsza osoba zachorowała natomiast w marcu. Od tego czasu nieustannie zmagamy się z pandemią.

Polacy mają dość pandemi!

W tym roku musieliśmy nauczyć się żyć o wiele inaczej, niż byliśmy przyzwyczajeni do tej pory. Nowa rzeczywistość nadal nie została jednak zaakceptowana przez wiele osób. Polacy z utęsknieniem czekają chwil, kiedy życie wróci do takiego stanu, jaki był obecny przez pandemią i ogłoszeniem pierwszych obostrzeń. Kiedy to nastąpi?

Dziś gościem Polskiego Radia 24 był wiceminister zdrowia – Waldemar Kraska. Polityk wyraził w programie nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się wygrać walkę z koronawirusem.

- Jeśli pojawi się szczepionka to ten łańcuch powinniśmy przerwać i tej epidemii nie będzie. Tylko szczepionka może nam to zagwarantować. Jestem przekonany, że w pierwszej połowie przyszłego roku to wszystko będzie opanowane – zaznaczył wiceminister w dzisiejszej rozmowie.

Czekamy na szczepionkę!

Kiedy możemy spodziewać się pierwszych szczepień w naszym kraju? Wiceminister zapewnia, że może dojść do tego już niebawem.

- Z zapewnień firm, które będą tę szczepionkę produkowały, głównie w Europie, mamy informacje, że na przełomie roku ta szczepionka powinna się już pojawić. Prace są bardzo zaawansowane – poinformował Waldemar Kraska.

Wiceminister zdrowia zapewnił także, że szczepionki na koronawirusa, które trafią do naszego kraju będą bezpieczne dla wszystkich.

- Produkowanie szczepionki to nie proces czysto fabryczny, tam są przeprowadzane pewne fazy, gdzie trzeba tę szczepionkę sprawdzić. Oprócz tego, że jest ona skuteczna, to musi być szczepionką bezpieczną dla osób, które będą ją otrzymywały – wyjaśnił polityk.

Nie pozostaje nam zatem nic innego jak czekać na informacje o tym, kiedy dokładnie szczepionki trafią do Polski. Do tej pory pamiętajmy jednak o dbaniu o higienę oraz utrzymywaniu dystansu społecznego.

Jak informował portal "Życie": ABSURDALNY WYROK SĄDU. PROKURATURA STANĘŁA W OBRONIE EMERYTA, KTÓRY MA ZAPŁACIĆ KARĘ ZA ZJEDZENIE ŚLIWKI W CZEKOLADZIE

Przypomnij sobie: TA HISTORIA TO PRZESTROGA DLA WIELU KOBIET. LEKARZE NIE MOGLI UWIERZYĆ W TO, CO ZOBACZYLI PODCZAS OPERACJI

Portal "Życie" pisał również: TRUDNE ZDARZENIE Z ZESZŁEGO ROKU NADAL NIE ZOSTAŁO WYJAŚNIONE. FUNKCJONARIUSZ ZAMIESZANY W SPRAWĘ 21 - LETNIEGO ADAMA Z KONINA WRÓCIŁ DO PRACY