Historia tej kobiety pokazuje, jak ważna jest w naszym życiu profilaktyka i częste wizyty u lekarzy. Powinna być to przestroga dla wielu osób, które nie przywiązują zbyt dużej wagi do swojego zdrowia.

Trudno w to uwierzyć!

Jak podaje portal Fakt, ostatnio na Facebooku Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach opisał historię, która wprost mrozi krew w żyłach. Jak się okazuje, do szpitala w ubiegłym miesiącu zgłosiła się pacjenta, która uskarżała się na ból brzucha.

Kiedy specjaliści zlecili kobiecie tomografię, okazało się co jest powodem jej nieustannego złego samopoczucia oraz uciążliwych bóli. Pacjentka miała bowiem guz, który najprawdopodobniej umiejscowił się w jajniku. Nikt jednak nie spodziewał się tego, co wydarzyło się na Sali operacyjnej.

Lekarze nie mogli uwierzyć w to, co widzą. Po otwarciu pacjentki okazało się bowiem, że guz jest ogromny! Miał bowiem średnicę 60 centymetrów i ważył 24 kilogramy!

Wszystko zakończyło się szczęśliwie!

- Personel medyczny wykazał się ogromną siłą i precyzją, wydobywając go w całości. Pielęgniarki instrumentariuszki zrobiły wszystko, aby wspomóc lekarzy, a anestezjolodzy, pielęgniarki anestezjologiczne, które nie kryły zaskoczenia rozmiarem zmiany, również stanęli na wysokości zadania i przeprowadzili bezpiecznie pacjentkę przez zabieg – poinformował ordynator Oddziału Ginekologiczno – Położniczego WSP S.A. w Tarnowskich Górach – dr n.med. Adam Tiszler.

Cała historia zakończyła się szczęśliwie, bowiem guz, który został wycięty nie jest złośliwy. Jak jednak mogło dojść do tego, że urósł on do takich rozmiarów? Odpowiedź jest prosta. Kobieta unikała kontroli ginekologicznych.

- Ku przestrodze kobiet, które nie chodzą do ginekologa zalecam, aby co najmniej raz w roku, bez względu na wiek, odwiedziły gabinet ginekologiczny i poddały się badaniu. Jeżeli będą zwlekać, to nie wszystkie, będą miały tyle szczęścia co ta pacjentka. Staramy się ratować zdrowie i życie każdej kobiety, ale one muszą nam dać szansę – zaznaczył dr n.med. Adam Tiszler.

Jeden z największych guzów usuniętych na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w Polsce.❗ Na Oddział...

Posted by Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A. on Tuesday, September 15, 2020

Jak informował portal "Życie": ABSURDALNY WYROK SĄDU. PROKURATURA STANĘŁA W OBRONIE EMERYTA, KTÓRY MA ZAPŁACIĆ KARĘ ZA ZJEDZENIE ŚLIWKI W CZEKOLADZIE

Przypomnij sobie: NA HORYZONCIE KOLEJNA AFERA Z UDZIAŁEM DANIELA MARTYNIUKA. JAKA JEST REAKCJA SYNA ZNANEGO MUZYKA

Portal "Życie" pisał również: TRUDNE ZDARZENIE Z ZESZŁEGO ROKU NADAL NIE ZOSTAŁO WYJAŚNIONE. FUNKCJONARIUSZ ZAMIESZANY W SPRAWĘ 21 - LETNIEGO ADAMA Z KONINA WRÓCIŁ DO PRACY