Jak doskonale wiemy, kradzież jest występkiem, który niewątpliwie powinien być ukarany. Gdzie jednak stoi granica pomiędzy kradzieżą, a nieumyślnym zachowaniem?

Absurdalny wyrok?

Jak podaje portal Super Express, pan Roman W. w ubiegłym roku udał się na wakacje do Kołobrzegu. Kiedy zdecydował się na zrobienie zakupów spożywczych, swoje kroki skierował do sklepu sieci Biedronka. Nie przypuszczał jednak, że ten wybór skończy się dla niego bardzo źle.

Pan Roman przechodząc po sklepie zjadł jedną śliwkę w czekoladzie, która według wyliczeń sklepu kosztowała 40 groszy. Emeryt nie zapłacił tej kwoty, bowiem twierdził, że nie ukradł śliwki, a chciał tylko zdegustować.

Sklep skierował całą sprawę do sądu, a ten stwierdził że pan Roman musi zapłacić 20 zł grzywny, a dodatkowo 100 złotych kosztów sądowych. Emeryt nie zamierzał odwoływać się od wyroku i stwierdził, że poniesie wymierzoną mu karę. Z pomocą przyszła jednak prokuratura, która zainteresowała się sprawą mężczyzny i postanowiła złożyć apelację.

Źródło: ft.com

Prokuratura nie pomogła

Niestety jednak, prokuraturze nie udało się pomóc panu Romanowi. Sąd Okręgowy w Koszalinie odrzucił bowiem złożoną apelację i stwierdził, że wyrok, który wydał sąd pierwszej instancji jest prawomocny.

- Pan W. wszedł do sklepu, zjadł cukierka i nie zapłacił za niego. Proszę sobie wyobrazić taką sytuację, że każda tu z obecnych na sali rozpraw osób prowadzi mały, osiedlowy sklep i tylko 20-30 klientów spróbuje jednego cukierka, zje jedną bułkę czy jedno jabłko. To taki przedsiębiorca szybko musiałby zamknąć prowadzony przez siebie interes. W ocenie sądu wartość szkody jest bez znaczenia. Istotą jest sama naganność tego typu zachowań. Wyrok jest prawomocny – wyjaśnił sędzia Przemysław Żmuda.

Źródło: glc.pl

Jak informował portal "Życie": JAROSŁAW KACZYŃSKI MA DOM O KTÓRYM MARZY NIEJEDNA OSOBA. SĄSIEDZI NIE MOGĄ WYJŚĆ Z PODZIWU

Przypomnij sobie: NA HORYZINCIE KOLEJNA AFERA Z UDZIAŁEM DANIELA MARTYNIUKA. JAKA JEST REAKCJA SYNA ZNANEGO MUZYKA

Portal "Życie" pisał również: OGROMNA RADOŚĆ W RODZINIE ZNANEJ POLSKIEJ RESTAURATORKI. LARA GESSLER ROZPOCZĘŁA KOLEJNY WAŻNY ETAP W SWOIM ŻYCIU. MAMA JEST ZACHWYCONA