Jak podaje portal "Interia", z problemem opuchniętych i ciężkich nóg boryka się nawet połowa popuacji. U podłoża tych uciążliwych dolegliwości mogą leżeć różne przyczyny: choroby naczyń żylnych, choroby serca, siedzący tryb życia, ciąża, a także częste chodzenie w butach na wysokim obcasie. Jak unikać powstania tych dolegliwości oraz ja sobie z nimi radzić, gdy już nas dotkną?

Tego unikaj, o tym pamiętaj

Jeśli mamy skłonność do puchnięcia nóg, powinniśmy pamiętać o regularnych ćwiczeniach. Fizjoteraeuci zachęcają do regularnego ćwiczenia minimum trzy razy w tygodniu. Możemy to robić zarówno w domu, jak i na siłowni. Dobrze sprawdzi się również bieganie, spacere oraz rower.

Pixabay

Warto też unikać przegrzewania nóg skłonnych do obrzęków. Zrezygnujmy z gorących kąpieli, opalania i nie korzystajmy z sauny. Wysokie temperatury rozszerzają naczynia krwionośne, wywołując puchnięcie i ból.

Zbawienny masaż i dieta

Zbawieny wpływ na ciężkie i bolące nogi będą miały masaże, relaksacyje kąpiele w chłodniejszej wodzie oraz natryski - tym bardziej jeśli będą one wykonywane regularnie. Poprawią bowiem krążenie krwi w organizmie, zmniejszając znacząco obrzęk nóg.

Pixabay

Na kondycję całego organizmu, w tym również nóg wpływa to, co jemy. Jeśli chcemy uniknąć obrzęku nóg zrezygnujmy z dań o dużej zawartości cukru i soli, konserwantów oraz żywności wysoko przetworzonej. W ich miejsce wprowadźmy warzywa, owoce i dużą ilość ryb. Nie zapominajmy również o piciu odpowiedniej ilości wody.

A jak wy radzicie sobie z problemem ciężkich i opuchniętych nóg?

To też może cię zainteresować: Mleko dobre nie tylko w kuchni. Warto je wykorzystać także w ogrodzie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Państwowa Inspekcja Pracy będzie przeprowadzać kontrole w domach. Co będą sprawdzać i jakie są kary

O tym się mówi w Polsce: Czy czeka nas rewolucja w zasadach funkcjonowania aptek? Trwają w tej sprawie rozmowy. Na co należy się przygotować

O tym się mówi na świecie: Pomarańczowe niebo spowiło okolicę w biały dzień, odcinając dopływ Słońca. Czy to zapowiedź apokalipsy