Jak podaje portal "Interia", pająki, mole, mrówki, a nawet myszy chętnie wchodzą przez stojące przed nimi otworem okna i drzwi naszych domów. Ich obecność przez dłuższy czas może pozostać przez nas niezauważona, ale prędzej czy później dadzą o sobie znać straty poczynione przez intruzów. Jeśli chcecie uniknąć stosowania środków chemicznych do pozbycia się szkodników, skorzystajcie z tych sprawdzonych domowych sposobów.

Mrówki w domu przestaną być problemem

Inwazja mrówek w domu jest prawdziwym utrapieniem. Owady te zanieczyszczają produkty spożywcze i mogą być źródłem wielu niebezpiecznych wirusów. Jeśli ich gniazdo znajduje się poza domem i mrówki jedynie zapuszczają się do naszych wnętrz możemy je odstaraszyć rozsypując na trasie ich wędrówek cynamon, liście orzecha włoskiego, pomidorów lub majeranku.

Jeśli gniazdo znajduje się wewnątrz domu możemy wykorzystać boraks, który zmieszamy z żółtkiem jajka. Mrówki zaniosą zakażone żółtko do gniazda - w ten sposób pozbędziemy się wszystkich mrówek oraz ich larw.

Pixabay

Sposób na mole

Mole spożywcze skutecznie niszczą wszystkie produkty spożywcze, szczególnie te sypkie. Aby pozbyć się tych szkodników z dmu musimy działać konsekwentnie i systematycznie. Po pierwsze, cała zanieczyszczoną żywność należy wyrzucić. Wszystkie szafki czyścimy wodą z octem (w proporcji 1:1).

W szafkach warto pozostawić wacik nasycony olejkiem eterycznym (lawendowym, goździkowym, tymiankowym) lub octem. Lawendę warto także uprawiać na parapetach, żeby odstraszała mole mogące wlecieć do domu i mieszkania przez otwarte okna.

Pixabay

Jak przegonić z domu myszy?

Myszy w domu to widok przerażający dla bardzo wielu osób. Roznoszą one wiele chorób, mogą być sprawcami wielu zniszczeń (przegryzione kable, zanieczyszczone produkty spożywcze). Najlepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego zadbajmy o to, żeby myszy nie miały sposobności, żeby przedostać się do naszych domów. Zagipsujmy wszystkie dziury.

W kuchni i spiżarni warto zostawić waciki nasączone octem, który odstraszy myszy. Podobnie zadziała świeży rumianek, liście pomidora, a także wrotyczu pospolitego. Jeśli już znajdziemy mysz w domu, możemy się jej pozbyć kupująć pułapkę na myszy - można zakupić wersję z klatką, która pozwoli wypuścić zwierzę na zewnątrz.

Pixabay

Sposoby na pająki

Choć pająki są bardzo przydatne w walce z innymi owadami, które mogą nam uprzykrzać życie, wiele osób panicznie się ich boi. Jeśli chcemy się pozbyć pająków warto popryskać miejsca, w których je widujemy roztworem wody z kwaskiem cytrynowym - pająki nie znoszą tego zapachu.

Pixabay

A wy jakie stosujecie sposoby na pozbycie się pająków, myszy, moli lub mrówek?

To też może cię zainteresować: O tym zastosowaniu czosnku niewiele osób wie. Wystarczy wrzucić go do toalety. Efekt zaskakuje

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wrócą zakazy lotów do wielu krajów? Wiceminister z poważnym ostrzeżeniem wobec wielu Polaków, może zostać przywrócona kwarantanna

O tym się mówi: Zdumiewająca decyzja Benedykta XVI. Nic już nie odwiedzie papieża-emeryta od tego pomysłu