Benedykt XVI dobrowolnie zrzekł się funkcji głowy Kościoła w 2013 roku, czyniąc to jako pierwszy od XV wieku papież. Następca Jana Pawła II od 7 lat mieszka w Ogrodach Watykańskich i w tym miejscu spędza ostatnie lata swojego życia. Do mediów trafiły niesamowite informacje o byłym Ojcu Świętym, pochodzącym z Niemiec. Jaką decyzję podjął Joseph Ratzinger?

Do mediów trafiła informacja o nagłej, ostatecznej decyzji papieża-emeryta. Co chciał zakomunikować wiernym papież Benedykt XVI?

Okazuje się, że papież Benedykt XVI podjął ostateczną decyzję, od której już nikt go nie odwiedzie. Informację tę obecny papież Franciszek i wszyscy kardynałowie przyjęli ze spokojem. Sprawa ma związek z zaawansowanym wiekiem niemieckiego duchownego.

Następca Jana Pawła II, który od 2013 roku stał się jednym z niewielu w historii Kościoła Rzymskokatolickiego papieżem-emerytem zdecydował się na ważny krok. Watykan wydał już specjalnie oświadczenie w tej sprawie. O co chodzi?

Jak nietrudno się domyślić, chodzi o miejsce pochówku Benedykta XVI. Papież zdecydował, że jego trumna spocznie w krypcie w bazylice św. Pawła, gdzie wcześniej znajdowały się szczątki właśnie Papieża Polaka, Jana Pawła II. Warto przypomnieć, że to Benedykt XVI wyprowadził Karola Wojtyłę na ołtarze poprzez uczynienie go beatyfikowanym.

– Uważam, że ma to symboliczne znaczenie. Tym bardziej, że ci dwaj papieże byli bardzo blisko ze sobą związani, doskonale się rozumieli. On uważał, że miejsce jego wiecznego odpoczynku powinno być tam, gdzie był wcześniej jego bardzo dobry przyjaciel, z którym blisko współpracował. Uważam, że to świetny pomysł – powiedział Peter Seewald, dziennikarz i osobisty biograf Benedykta XVI w rozmowie z Pauliną Guzik w programie „Między ziemią a niebem” w TVP1, cytowany przez Pikio.

fot. YouTube

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO PODJĘŁO ZASKAKUJĄCĄ DECYZJĘ, JEST MOŻLIWOŚĆ CAŁKOWITYCH ZAMKNIĘĆ. POLACY MUSZĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA TAKĄ EWENTUALNOŚĆ

Przypomnij sobie: MINISTERSTWO ZDROWIA Z KLUCZOWYM DLA BEZPIECZEŃSTWA MILIONÓW POLAKÓW KOMUNIKATEM. WIELE OSÓB CAŁKOWICIE O TYM ZAPOMINA

Portal "Życie" pisał również: ŻYWIOŁ PRZESZEDŁ PRZEZ JEDNĄ Z POLSKICH MIEJSCOWOŚCI. SYTUACJA JEST POWAŻNA, MIESZKAŃCY ZDRUZGOTANI, WODA NISZCZYŁA WSZYSTKO NA SWOJEJ DRODZE